Oyun

En iyi PC oyunları 2022: kaçırmak istemediğiniz mutlaka oynamanız gereken oyunlar

En iyi bilgisayar oyunları, oynadıktan çok sonra hatırladığınız oyunlardır. Unutabilmeyi dilediklerin onlar, böylece onları yeniden deneyimleyebilirsin. Bu başlıklarda özel bir şey var.

Yine de, her hafta bu kadar çok yeni oyun geldiği için bu oyunları bulmak zor olabilir. Bu tür unutulmaz oyun deneyimleri, o oyun dizüstü bilgisayarına veya oyun bilgisayarına bu kadar çok zaman harcamanızın nedenidir, ancak bu nedenle, boş zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmenize ve aşağıdaki önerilerimizle sizi bir sonraki dijital yolculuğunuza geçirmenize yardımcı olmamıza izin verin.

Bu oyunlara dalmak için Nvidia RTX 3080 veya AMD Radeon RX 6800 XT gibi en yeni GPU‘ları sallamanız gerekmez. En iyi PC oyunları, grafikleriyle olduğu kadar oynanışları, dünya kurmaları ve hikayeleriyle de ilgi çekici olmalıdır. Bazı ayarlarda ince ayar yapmanız gerekse bile, sizi keşfetmeniz ve onlarla oynamanız için yalvaran ortamlara ve dünyalara dalmış olacaksınız. Modern zaman klasiklerinden şaşırtıcı yeni çıkanlara kadar, sizi heyecanlandıracak ve içine çekecek bir oyun bulacaksınız.

Bu nedenle, en iyi MMO’lar ve ortak bilgisayar oyunlarından en iyi açık dünya oyunlarına kadar en iyi PC oyunları için seçtiklerimize bir göz atın.

  • En iyi ücretsiz PC oyunlarıyla paradan tasarruf edin
  • En iyi oyun koltuklarıyla rahatça oynayın

En iyi yeni PC oyunu: Psychonauts 2

Psychonauts 2

Orijinal Psychonauts oyununun uygun bir devam oyunu almasından bu yana 16 yıl geçmiş olabilir, ancak beklemeye değdi. Cazibe, saf hayal gücü ve inanılmaz eğlenceli platform oluşturma, orijinalin hikayesinin (ve birkaç yıl önce piyasaya sürülen VR oyunu Double Fine) neredeyse doğrudan devamında geri döndü.

Psychonauts 2’de, bazı hain devam eden olayları ortaya çıkarmak için çeşitli karakterlerin zihinlerine girmesi gereken genç bir Psychonaut stajyeri Raz olarak oynuyorsunuz. Her zihin, farklı bir görünüm ve his ile kendi dünyası gibi hareket ederek sürekli değişen bir deneyim yaratır. Ve hikaye, görseller kadar tuhaf ve tasasız olabilir ama aynı zamanda sürükleyici.

1. The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt kaliteli şarap gibi yaşlanıyor. Sokaklara çıktıktan birkaç yıl sonra bile, Skyrim’in özür dilemeyen ölçeğini Grand Theft Auto V’nin inanılmaz derinliğiyle bir araya getiren şimdiye kadar var olan en etkileyici açık dünya oyunlarından biri. Çok dolu bir oyun, bu yüzden 2022’deki en iyi PC oyunları listemizde en üst sırada yer alıyor. Şaşırtıcı, güzel ve mutlak bir zaman kaybı – iyi bir şekilde – The Witcher 3: Wild Hunt değil sadece 2022’nin en iyi PC oyunu veya PC’deki en iyi açık dünya oyunları arasında. Tüm zamanların en iyi video oyunlarından biri olabilir.

2. Halo Infinite

Halo Infinite

Herhangi bir süredir birinci şahıs nişancıların hayranıysanız, muhtemelen Halo serisine zaten aşinasınızdır. Ve arkasında yirmi yıllık bir geçmişe sahip olmasına rağmen, en yeni giriş Halo Infinite, sevilen bir isimden para kazanmak için tembel bir girişim değil. Bunun yerine, Master Chief’in dönüşüyle birlikte, bir Halo oyunundan isteyeceğiniz olağanüstü bir FPS deneyimi sunuyor.

En İyi Ekran Kartları Listesi

Sadece çok fazla eğlence sunan güzel görünümlü bir oyun değil, aynı zamanda çok oyunculu deneyim oyun oynamanızın nedeniyse, oyunun bu bölümünün ücretsiz olduğunu öğrenmekten memnun olacaksınız.

3. Ghostrunner

Ghostrunner

Herhangi bir süredir birinci şahıs nişancıların hayranıysanız, muhtemelen Halo serisine zaten aşinasınızdır. Ve arkasında yirmi yıllık bir geçmişe sahip olmasına rağmen, en yeni giriş Halo Infinite, sevilen bir isimden para kazanmak için tembel bir girişim değil. Bunun yerine, Master Chief’in dönüşüyle birlikte, bir Halo oyunundan isteyeceğiniz olağanüstü bir FPS deneyimi sunuyor.

Sadece çok fazla eğlence sunan güzel görünümlü bir oyun değil, aynı zamanda çok oyunculu deneyim oyun oynamanızın nedeniyse, oyunun bu bölümünün ücretsiz olduğunu öğrenmekten memnun olacaksınız.

4. Hades

Hades

Supergiant Games, Pyre, Transistor ve son olarak Bastion’ın aldığı büyük ilgi sayesinde adını duyurdu. Stüdyonun hayranları, stüdyonun harika oyunlar panteonuna eklemek için yeni bir girişi var: Hades. Hades, diğer oyunların aynı izometrik görünümünü kullanır ve yeraltı dünyasından kaçmaya çalışan Hades’in oğlu Zagreus’un hikayesini anlatır.

Bu roguelike zindan tarayıcısının kolunda birkaç yeni özellik var. Sadece ekstra bonuslar için bazı karakterlere romantizm kazandırmakla kalmaz, oyunda ölmek sizi son kontrol noktasında başlatmaz. Öldüğünüzde, en baştan başlayabilirsin ama baştan başlamıyorsun. Sonraki her ölümde kaçma şansınızı artırmak için karakterinizi ve silahlarınızı yükseltebilirsiniz. Bu, çok bağımlılık yapan bir oyun yapan bir ilerleme hissine yol açar.

5. Control

Control

Control’ün oyun dünyasını neden kasıp kavurduğunu anlamak zor değil. Remedy Entertainment’ın yaratıcı ekibi, karmaşık ayrıntılara çok dikkat ederek bu başlığı sevecek çok şeyle paketlemeyi başardı. Son derece sinematik bir oyun olan bu aksiyon-macera, oyuncularına şaşırtıcı görseller, ilham verici çevre tasarımı ve mükemmel performanslar sunuyor – ayrıca, son derece tatmin edici bir dövüş deneyimi.

Control, sizi ateşli saçlı Jesse Faden’ın yetenekli ayakkabılarına yerleştirir. New York City’de sürekli bir mimari değişim halinde olan ve sadece onu bulmak isteyenlere görünen En Eski Ev’i aramakla ve Federal Kontrol Bürosu’na giderken kayıp kardeşinizi bulmakla görevlendirildiniz. direktörü olarak ve doğaüstü varlıkların muhafazasını denetler.

Piyasada Control gibisi yok ve bu onu şu anda oynanabilecek en iyi PC oyunlarından biri yapıyor.

6. Deathloop

Deathloop

Groundhog Day’in oyun içinde nasıl görüneceğini merak ettiyseniz, artık merak etmeyin. Dishonored serisinin yapımcılarından Deathloop, bazı ek stratejilerle birinci şahıs nişancıya eğlenceli bir küçük dokunuş katıyor.

Bu şık oyunda, rakip bir suikastçıyla zaman döngüsünde bir adada mahsur kalan Colt olarak oynuyorsunuz. Ve döngüyü kırmak için gün bitmeden sekiz hedefi öldürmelisin; yoksa baştan başlarsın. Bununla birlikte, her gün sıfırlanırken, döngüyü kırmanın en iyi yolunu bulana kadar, oyun stillerini değiştirerek ve araziyi öğrenerek neyin işe yarayıp neyin yaramadığını öğreneceksiniz.

7. Microsoft Flight Simulator

Kusursuz grafikleri ve mükemmel çevresel desteğinin ötesinde, Microsoft Flight Simulator’un bir sevgi emeği olduğunu anlamanız uzun sürmeyecek. Burada ayrıntılara büyük önem verilmiş, ayrıca başka hiçbir yerde bulamayacağınız bir gerçekçilik ve daldırma düzeyi var. Öyle ki, uçuş simülasyonlarının hayranı değilseniz, çoğunluğa binmek isteyeceksiniz. Bu aynı zamanda bu oyunun herkes için olmayacağı anlamına da geliyor. Yine de, bir uçuş simülasyonu fanatiğiyseniz veya uçakları ve uçmayı seviyorsanız, dünyanın en güzel ama tehlikeli yer ve koşullarından bazılarında ikonik araçlarla uçma şansının tadını çıkaracaksınız.

8. Hitman 3

Hitman 3, yeniden başlatılan üçlemeyi, bu oyunları bu kadar benzersiz kılan şeye yakın bir başka muhteşem girişle kapatıyor. Oynanışı yeniden tanımlamıyor ancak altı yeni harita sunuyor ve 2016’nın Hitman’inde başlayan hikayeyi tamamlıyor. Tıpkı önceki oyunlarda olduğu gibi, Hitman 3’ün haritaları sizi Dubai ve İngiltere’den Çin’e ve daha pek çok yere götürecek.

Bu serinin oynanışına aşina değilseniz, bir tedavi içindesiniz. Ajan 47 olarak, çoğu oyunda olduğu gibi işi kötü adamlardan oluşan bir çetenin içinden geçmek olmayan sakin ve hesaplı bir tetikçiyi oynuyorsunuz. Bunun yerine, hedeflerinizi sessizce ve fark edilmeden bulmak ve ortadan kaldırmak için bir İngiliz malikanesi gibi büyük haritalarda dolaşıyorsunuz. Bunun da ötesinde, hedeflerinizi ortadan kaldırmak için çok sayıda yol veya hikaye yolu bulmak için aynı haritayı birden çok kez oynayabilir, bu girişi ve öncekileri, çoğu oyunda görmediğiniz türden bir tekrarlanabilirlik vererek. oyunlar.

9. Death Stranding

Eğer birisi Death Stranding’den bahsettiğinde dikkatinizi çeken şey Norman Reedus ise, o zaman bir tedavi içindesiniz. Bununla birlikte, bu oyun, tesadüfen Mads Mikkelsen ve Léa Seydoux da dahil olmak üzere, kendisine bağlı büyük isimlerden daha fazlasıyla ilgi görüyor. Hamal Sam Bridges olarak, değerli kargoları teslim etmek, teröristler, haydutlar ve Sahildeki Şeyler adı verilen bu görünmez yaratıkların istila ettiği topraklarda gezinmek için kıyamet gibi bir Amerika Birleşik Devletleri’ni cesurca geçiyorsunuz. Bu ödüllü aksiyon oyunu, mevcut pandemiyi anımsatan harika hikayesi, iyi oynanışı, eğlenceli görevleri ve etkileyici sesi ve görselleri sayesinde tüm duyulara hitap ediyor.

10. Mass Effect Legendary Edition

Mass Effect Legendary Edition başlı başına yeni bir oyun olmayabilir, ancak parlak bir boya katının yanı sıra şimdiye kadarki en heyecan verici oyun serilerinden birini tekrar ziyaret etmeye değer kılan birkaç ekstra var. Sadece 4K’da oynama özelliği ile yeniden düzenlenmedi, aynı zamanda DLC’leri de dahil olmak üzere ilk üç oyunun hemen hemen tüm içeriğiyle birlikte geliyor. Ek olarak, daha sorunsuz bir deneyim için bazı teknik ve oynanış iyileştirmeleri yapıldı.

Komutan Shepherd ve uçsuz bucaksız ME evreni ile hiç karşılaşmadıysanız, bu mükemmel bir zaman. Bu destansı uzay destanı sizi yalnızca birden fazla galakside ve dünyada götürmekle kalmaz, aynı zamanda sizi her türlü düşmanla karşı karşıya getirir. İster ana hikayeyi, ister birçok yan görevden birini takip edin, anlatım sürükleyici. Hepsinden iyisi, üç oyunu da tek bir pakette alırsınız.

11. Red Dead Redemption 2

Rockstar Games’in en yeni sürümü, piyasaya sürüldükten hemen sonra bir hit oldu. Red Dead Redemption 2, Arthur Morgan ve çetesinin kaçak kanun kaçakları olarak kurgulanmış bir Vahşi Batı’da hayatta kalmaya çalıştıklarını takip eden sürükleyici bir westerndir. Ancak oyun bundan çok daha fazlasıdır.

İster hikayenin içinde kaybolsun, ister sonuca varana kadar her yan görevi takip edin, ister sadece atınızla bağ kurun, RDR2, 50+ saatinizi kolayca geçirebileceğiniz ve hala yapacak bir şeyiniz olduğu oyunlardan biridir. Oyun muhteşem ve grafikler muhteşem. Donanımınız varsa oyunu 8K’da bile çalıştırabilirsiniz. Henüz yapmadıysanız kesinlikle buna bir göz atın.

12. Doom: Eternal

Doom: Eternal, yeniden düzenlenen Doom of 2016’dan her şeyi alıyor ve onu 11’e çıkarıyor. Oyun yoğun, görsel ve ses açısından bunaltıcı ve Doom’dan ilham alan ateşli bir rüyanın tam olarak beklediğiniz gibi.

Oyun, hiç bitmeyen bir dizi iblisle savaşmak ve taşan bir dünyayı geri almak için cehenneme gittiğiniz kusursuz bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Sağlığınızı yeniden doldurmak bazen canavarları kelimenin tam anlamıyla parçalara ayırmayı gerektirir ve hangi iblisle karşı karşıya olduğunuza bağlı olarak silah seçiminizde yaratıcı olmanız gerekir. Bununla birlikte, bu oyun tamamen kargaşa yaratmak ve mümkün olduğunca yüksek sesle ve küstahça savaşa girmekle ilgilidir.

Oyuncular için en iyi monitörler

Sadece Doom: Eternal bir cehennem sürüşü değil (cinas amaçlı). Aynı zamanda en yeni donanımdan yararlanan muhteşem görünümlü bir oyundur. Ayrıca, bir oyuncunun “slayer”ın kontrolünü ele geçirdiği ve oyuncu tarafından kontrol edilen iki iblisle daha karşı karşıya geldiği 2’ye 1 çok oyunculu moddur.

13. Half-Life: Alyx

Hiçbir oyun Half Life 3 kadar uzun süredir beklenmiyordu. Dolayısıyla, oyuncuların bunun için biraz daha beklemesi gerekeceğinden Valve, Half ile bir VR kulaklığı almanın en zorlayıcı nedeni olabilecek bir şeyle bizi onurlandırdı. -Hayat: Alyx.

Half-Life: Alyx, Half-Life 2’den 5 yıl önce geçiyor. Kahramanın babası için bir kurtarma görevi olarak başlayan şey, uzaylı derebeylerinden bir süper silah çalma girişimine dönüşüyor. Etkileşimli bulmacalardan, iyi düşünülmüş dövüşten ve fantastik hikayeden, bu prequel, kalitesiyle evrensel olarak övülen Half-Life dünyasına hoş bir geri dönüş.

VR oyunlarına girmek için bir bahane arıyorsanız, bu sizin için olabilir. Half-Life: Alyx’in ayrıntılara verdiği önem, ciddiye alındığında VR ile neler yapılabileceğini gösteriyor.

14. Forza Horizon 4

Microsoft’un yarış serisi her sürümde daha da iyiye gidiyor ve bu yan ürün birçok yönden şu anda PC’deki en iyi yarış oyunları olarak ana Forza Motorsport serisini aştı. Forza’dan beklediğimiz çarpıcı biçimde yeniden yaratılan arabalara ve yarış pistlerine bir tutam atari eğlencesi ekleyerek kesinlikle daha eğlenceliler.

Forza Horizon 4, bugün satın alabileceğiniz en iyi PC oyunlarından biri ve bu giriş, franchise’ın önceki üç bölümünde Amerika, Fransa, İtalya ve Avustralya’yı keşfettikten sonra yarışı İngiltere’ye getiriyor. Şimdi, kilometrelerce uzanan köy yollarından ve toprak yollardan geçerek büyüleyici köyleri, sahil kasabalarını ve Edinburgh şehrini aşındırabilirsiniz. Hızlı, çılgın ve çok eğlenceli.

Forza Horizon 4’ü Microsoft Store’dan satın alabilirsiniz. PC için Xbox Game Pass’in bir parçası olarak da mevcuttur veya Xbox One sürümünü satın alabilir ve Xbox Anywhere özelliğini kullanarak PC için bir indirme kodu alabilirsiniz.

15. Nioh 2

Dark Souls gibi ağır kelime dağarcığınızın derinliklerini tüketecek kadar zor olan oyunları oynama fikrini seviyorsanız, satın almak için listenizde muhtemelen bir sonraki Nioh 2 olmalıdır. From Software’in oyunlarında olduğu gibi, Nioh 2, dövüş sistemlerini içeride ve dışarıda öğrendiğiniz ve ganimet, silah ve Yokai becerilerinin her avantajını kullanarak üstünlük elde ettiğiniz için sizi ödüllendiriyor. Düşmanları yendikçe daha fazla Yokai becerisi kazanabilirsiniz. Ayrıca daha derin bir oyun deneyimi için oldukça fazla kişiselleştirme olanağınız var. Bu devam filmi, aynı zamanda tarihi Japonya’nın kurgusal, fantastik bir versiyonunda geçen, ya zevkten ciyaklamanıza ya da öfkeyle çığlık atmanıza neden olacak ilk oyunun devamı niteliğindedir.

16. Sekiro: Shadows Die Twice

From Software, konu en iyi PC oyunlarını tasarlamak olduğunda herkesin bildiği bir isimdir. Eleştirmenlerce övülen Dark Souls serisinin arkasındaki akıllar, PC oyuncularını en terkedilmiş manzaralardan bazılarına ve en zorlu ama ödüllendirici oyunlardan bazılarına taşıdı. From Software, Sekiro: Shadows Die Twice ile bir kez daha sahneye çıktı.

Sekiro, sizi genç efendisini kurtarmakla görevli bir shinobi olan Genç Kurt’un yerine koyuyor. Oyun sizi 16. yüzyıl Japonya’sına götürecek, ancak işler ürkütücü ve doğaüstü bir hal alacak: Bu, Yazılımdan bahsediyoruz.

Bununla birlikte, kolay bir zaman beklemeyin. Sekiro: Shadows Die Twice, ustalaşması son derece zor bir oyundur ve düşman saldırılarını savuşturmak ve gizlilikte ustalaşmak için hızlı reflekslere ihtiyacınız olacak. Dark Souls III’te olduğu gibi bütün gün bir kalkanın arkasına saklanamayacaksınız.

17. Minecraft

“İnşa et ve gelecekler” ifadesi, 2009’da piyasaya sürülmesinden bu yana 100 milyondan fazla kez satın alınan hayatta kalma tabanlı sanal alan RPG’si Minecraft ile her zamankinden daha gerçekçi. Vahşi doğada bulduğunuz kaynakları veya çevrimiçi olarak diğer oyuncular tarafından oluşturulmuş mevcut kaynakları keşfedin.

Minecraft’ta kendinizi geliştirici Mojang tarafından sunulan sayısız araç ve blokla sınırlayabilir veya yatırımınızdan gerçekten yararlanmak için modlar yükleyebilirsiniz. Ayrıca, 2022’de, zaten harika bir oyuna daha gerçekçi ışık efektleri ve dokular sunan isteğe bağlı bir DLC parçası olan Super Duper Graphics Pack’e katılabileceksiniz.

18. Sid Meier’s Civilization VI

Sid Meier’s Civilization VI, ikonik sıra tabanlı strateji oyununun en yeni bölümü ve bugüne kadar oynayabileceğiniz en iyi PC oyunları arasında şüphesiz. PC’yi oyun oynamak için en iyi platform yapan şeylerden biri, sunulan farklı oyun türlerinin genişliğidir. Ve Civilization VI’nın sunduğu şey, Fortnite’ın yanında daha yavaş tempolu görünmesine rağmen, muazzam kapsamıdır.

İmparatorluğunuzu haritaya yayın ve düşmanlarınızı ezin. İmparatorluğunuzu basit bir yerleşimden bir dünya gücüne kurarsınız ve bunu askeri güç, teknolojik üstünlük veya kültürel etki yoluyla yapmaya karar verebilirsiniz. 2016’daki lansmanından bu yana, bu oyunu en iyi PC oyunları listemize destansı bir giriş olarak gerçekten sağlamlaştıran iki genişleme paketine sahipti. Civilization VI: Rise and Fall Şubat 2018’de, Civilization VI: Gathering Storm ise Şubat 2019’da yayınlandı.

19. Fortnite Battle Royale

Piyasaya sürüldükten birkaç yıl sonra hala dünyanın en büyük oyunları arasında yer alan Fortnite Battle Royale, bu liste için doğal bir aday. Sonuçta, bu küresel bir fenomendir ve süper rekabetçi çevrimiçi oyunları seviyorsanız şu anda oynayabileceğiniz en iyi PC oyunları arasındadır. Bu, insanların tekrar tekrar gelmeye devam ettiği bir oyundur ve bu çoğunlukla bağımlılık yapıcı oynanışı ve Epic’in düzenli güncellemelerinden kaynaklanmaktadır.

Fortnite Battle Royale aslında Fortnite oyunu için bir oyun modudur ancak bu mod o kadar popüler hale geldi ki birçok kişi onu başlı başına ayrı bir oyun olarak görüyor. Diğer Battle Royale oyunlarında olduğu gibi, Fortnite Battle Royale’in amacı, ayakta kalan son oyuncu olana kadar sürekli küçülen bir haritada savaşmaktır. Bu kulağa yeterince basit gelse de, oynamaya başladığınızda bu oyunda çok fazla derinlik var.

20. Paradise Lost

Paradise Lost, alternatif tarihin hayranlarının ilgisini çekecek bir oyundur. 2. Dünya Savaşı’nın Naziler tarafından Avrupa’nın nükleer yıkımıyla sona erdiği bir dünyada geçiyor. Bu kıyamet olayından yaklaşık 20 yıl sonra, gizemli bir adamı arayan terk edilmiş bir Nazi sığınağını keşfederken 12 yaşındaki Szymon olarak oynuyorsunuz.

Oyun, diğer yürüme simülatörleri ile uyumludur. Ve tek iletişiminiz sığınağın teknolojisi ile Ewa adında gizemli bir kızla olduğundan, bu oyun size Bioshock yoluyla Firewatch’ı hatırlatabilir. Kısa bir oyun olmasına rağmen, giriş maliyeti bu maceraya dalmak için doğru.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.