Oyun

En İyi Simülasyon Oyunları Neler?

Başlarda PC’lerde çok yaygın olsa da, günümüzde artık bir bilgisayarı aratmayan performanstaki telefon ve tabletlerde de oynanan simülasyon oyunları, giderek yükselen bir satış grafiğine sahip. Elbette gelişmiş oyun donanımlarının da PC tarafının güçlenmesinde etkisi büyük. Ülkemizde de beğeniyle oynanan simülasyon oyunları arasından en iyilerini sizler için derledik.

Sims Mobil

Simülasyon oyunu dendiğinde akla ilk gelen birkaç oyundan biri şüphesiz Sims. Masaüstü bilgisayardan mobil cihazlara geçişinde neredeyse hiçbir şeyden ödün vermeyen Sims, inanılmaz derecede zengin ve eğlenceli bir oyun olduğu için listenin en başında yer hak ediyor. Bu oyunda, her biri birer sanal insan karakteri olan Sim’lerin hayatlarını yönlendiriyor, sıradan yaşamları çok daha çetrefilli hale getirebiliyorsunuz.

Platform: iOS, Android, PC, Konsol

Football Manager 2021

Futbolu seviyorsanız ve kendinizi kanıtlamak için tüm takımı ve kadroyu yönetmek istiyorsanız, Football Manager 2021’in bu iş için en iyi oyun olduğunu söyleyebiliriz. Takımınızı kurmanız, maçları kazanmanız, diğer takımın oyun tarzına uyum sağlamanız ve gelmiş geçmiş en iyi futbol menajeri olmaya devam etmeniz için yapmanız gereken çok şey var! Bu simülasyonda bir miktar strateji ve çok fazla yönetim var, ancak son derece gerçekçi. Mobilde oynanabilecek en iyi simülasyon oyunlarından biri olduğunu söylemek abartı kaçmaz.

Platform: iOS, Android, PC

Microsoft Flight Simulator

Kim koskoca bir uçağı gökyüzünde süzülerek uçurmak istemez ki… Microsoft Flight Simulator, simülasyon türünün en başarılı temsilcisi oldu yıllar boyunca. Oyun görsel bir harikalar diyarı sunuyor. Bir uçağa pilotluk yapmanın tekniklerine uygulanan gerçekçilik düzeyi, tüm o tatil uçuşlarında ne kadar dikkat ettiğinizi düşünürseniz düşünün, etkileyici ve ürkütücü gelebilir. Neyse ki oyun, size temel bilgileri öğretmek ve denemek için kendi uçuş okulu ile birlikte geliyor ve korkunç bir kazadan kaçınmanıza yardımcı olacak seçenekler bulunuyor. Pilot olarak, kokpitten 4K kalitesinde gerçekçi Dünya manzarası görmek de cabası.

Platform: iOS, Android, PC

Bridge Constructor

Her biri için sınırlı bir malzeme kullanarak, şaşırtıcı manzaralarda uçurumların üzerinde köprüler yapmak, hayal edebileceğinizden daha sürükleyici. Burada köprünüze gergin bir şekilde trafik yüklerken fizik hakkında şaşırtıcı miktarda bilgi edineceksiniz. Bu oyunda şaşırmak ve eğlenmek garanti! Bridge Constructor, güzel olduğu kadar bağımlılık yapan bir simülasyon oyunu. Pek çok şaşırtıcı unsuru barındıran bu oyun, zaman zaman zorlayıcı da olabiliyor. Çarpıcı görüntüler, stratejik bulmaca öğelerini akıllıca bir araya getiriyor. Mobil cihazlar için de en iyi simülasyon oyunlarından biri olduğunu söyleyebiliriz.

Platform: iOS, Android, PC

Startup Panic

Çoğu gencin hayallerinden biri, bir gün kendi girişimini kurmak ve fikrini binlerce insana satarak milyoner olmak. Diyelim ki işinizi bıraktınız, talepkar bir patron için çalışmaktan bıktınız ve şimdi kendi işinizin patronu olmaya ve bir ofisi doğru bir şekilde yönetmeye çalışıyorsunuz. Bu oyundaki göreviniz aslında bir oyun stüdyosu oluşturmak, beceri ağaçlarını kullanarak oyunun farklı yönlerini oluşturmak ve nakit akışınızı artırmak için işler bağlamak. Diğer benzer oyunların aksine, başarılı olmak istiyorsanız çalışanlarınızı motive etmeniz ve ofiste ne sıklıkta olduklarını yönetmeniz gerekecek.

Platform: iOS, Android

True Skate

Simülasyonlar arasında ulaşım araçlarının yeri büyük. Fakat size simülasyonun eğlence yönünü öne çıkartan bir oyun lazımsa, True Skate’e bir bakın deriz. Mobil oyunlar arasında gerçek kaykay yapmaya en yakın oyun olan True Skate, zorlukları olsa da müthiş eğlenceli bir deneyim sunuyor. Artık yaşınız geçtiği için kaykaycılara sadece uzaktan bakıyorsanız da bu oyun hevesinizi bir parça giderecek diyebiliriz.

Platform: iOS, Android

Plague Inc.

Gerçekten çok tuhaf oyunlarla karşılaşıyoruz bakar bir simülasyon oyunundan beklenenin ötesinde gariplikler barındıran ama buna rağmen ilgi çekmeyi başaran bir oyun Plague Inc. Bu oyunda, insan ırkının tamamını yok etmeye çalışan bir virüs olarak oynuyorsunuz. Gerçekçi olsa da, göründüğünden çok daha az acımasız ve çok daha zorlu. Aslında, dünyayı steril bir kabuk haline getirme arayışınızda farklı hastalık ve enfeksiyon vektörleri kombinasyonlarını deniyorsunuz. En acımasız simülasyon oyunlarından biri olduğunu kabul edelim. Fakat yine de gerçekten çok iyi!

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.