GTA 5 Sistem Gereksinimleri – Bilişim & Programlama
Oyun

GTA 5 Sistem Gereksinimleri

GTA 5 Sistem Gereksinimleri (2020) – ihtiyacınız olan tüm özellikler, sistem denetleyicisi ve oyun bilgisayarı kurulumu: GTA 5’i çalıştırabilir miyim?

GTA 5 sistem gereksinimleri
(minimum)
Bellek: 4 GB
Grafik Kartı: NVIDIA GeForce 9800 GT
İşlemci: AMD Phenom 9850
GTA 5 Dosya Boyutu: 72 GB
İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit, Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
GTA 5 sistem gereksinimleri
(önerilen)
Bellek: 8 GB
Grafik Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660
GTA 5 İşlemci: Intel Core i5-3470
Dosya Boyutu: 72 GB
İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit, Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1

GTA 5’i çalıştırabilir miyim?

GTA 5 sistem gereksinimleri: PC’de GTA 5 oynayabileceğiniz en ucuz grafik kartı bir NVIDIA GeForce 9800 GT’dir. Ancak, geliştiricilere göre önerilen grafik kartı bir NVIDIA GeForce GTX 660’dır. Grand Theft Auto V‘yi (GTA 5) çalıştırmak için en azından bir AMD Phenom 9850 Dört Çekirdekli CPU gereklidir. Oysa çalıştırmak için Intel Core i5-3470 önerilir. Grand Theft Auto V (GTA 5) için minimum bellek gereksinimi, bilgisayarınızda yüklü olan 4 GB RAM’dir. Mümkünse, Grand Theft Auto V’yi (GTA 5) tam potansiyeliyle çalıştırmak için 8 GB RAM’e sahip olduğunuzdan emin olun. Oyun dosyası boyutu açısından, en az 72 GB kullanılabilir boş disk alanına ihtiyacınız olacak.

GTA 5 PC İndir

GTA V PC‘yi başlatıcılarında Steam veya Rockstar oyunları gibi dijital hizmetler üzerinden indirebilirsiniz ve genellikle indirimler vardır. Daha fazla Rockstar eylemi için Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimlerini kontrol edin.

GTA 5 Epic Games Store hediye

Mayıs 2020’de bir GTA 5 Epic Games Store çekilişi vardı! GTA V, Epic Games Store’da ücretsizdi.

GTA 5 PC gereksinimleri

GTA 5, bu noktada oldukça eski bir oyundur, ancak aynı zamanda piyasaya sürüldüğü sırada yüksek bir üst tavana sahipti, üst düzey donanımlar bile onu Ultra ayarlarda çalıştırmak için mücadele etti. Daha güncel donanıma sahipseniz, üst tavana vurmak daha kolay olacaktır. Oyun içi dünyanın boyutu göz önüne alındığında, yükleme süreleri oldukça uzun olabilir. Yeterince büyük bir SSD’niz varsa, onu sıkmak iyi bir fikir olabilir. Her ne sebeple olursa olsun, MSAA’nın performans üzerinde büyük bir olumsuz etkisi vardır, bu nedenle FXAA’ya geçmek veya sadece kenar yumuşatmayı tamamen kapatmak değerli bir değişiklik olabilir. Post-FX kalitenin performans üzerinde de büyük bir etkisi vardır. Bu, çiçek açma, HDR aydınlatma, ısı parıltısı ve diğer özel efektler gibi şeyleri içerir. Çimenler ve gölgeler, sisteminize çok fazla yük getirebilir.

Bunları önerilen ayarlarının bir veya iki adım altında tutmak, FPS’deki durumsal düşüşleri önlemeye yardımcı olur. Doku kalitesinin performans üzerinde küçük bir etkisi vardır, bu nedenle oyunun daha düşük bir sistemde düzgün görünmesini istiyorsanız, doku kalitesini nispeten yüksek tutabilmelisiniz. Shader Kalitesinin düşürülmesi görseller üzerinde oldukça küçük bir etkiye sahiptir, ancak performansı artırabilir.

Yani. İşte aldın. Umarım PC’niz GTA sistem gereksinimlerini karşılayabilir mi?

Rockstar’dan daha fazlasını mı arıyorsunuz? Red Dead Redemption 2 PC özelliklerini kontrol edin.

GTA 5, Windows 10 64 Bit, Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1 ile PC sisteminde çalışacaktır.
ve yukarı.

GTA 5 Sistem Gereksinimleri

GTA 5 Sistem Gereksinimleri

 

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: