PHP

PHP PDO ile Tabloda Seçilen Kaydı MySql Veritabanından Kayıt Silme

Daha önceki yazımızda PDO ile Bootstrap tablo içine MySQL veritabanından kayıt çekme işlemini gerçekleştirmiştik. Bu derste bu tablodan tıklanan kaydın nasıl silineceğini öğreneceğiz. Eğer diğer konuyu incelemediyseniz incelemenizi öneririm.

 personelsil.php sayfamızı oluşturarak örneğimize başlayalım.

personelliste.php sayfamızda Sil butonu için aşağıdaki görseldeki eklemeyi yapalım.

Burada yaptığımız şey tabloda hangi personel kaydı üzerinde Sil butonu tıklanmışsa o personele ait ID‘ nin personelsil.php sayfasına gönderilmesini sağlamaktır.

 

Şimdi personelsil.php sayfamızı aşağıdaki şekilde oluşturalım.

 

İşlem bu kadar. Artık personelliste.php sayfasını çalıştırıp, istediğimiz kayıt satırı üzerinde Sil butonuna bastığımızda o personele ait kayıt personelsil.php sayfasına gönderilmekte ve o id numaralı kaydın silinmesi sağlanmaktadır.

Baktığımızda  personelsil.php sayfasında herhangi bir tasarım olmadığını görüyoruz. Bunun sebebi bu sayfada sadece silme işlemi gerçekleştirilecek olmasıdır. Eğer silme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşmişse

satırıyla personelliste.php sayfasına dönüş sağlanmaktadır.

Aşağıda örneğe ait videoyu inceleyebilirsiniz.

About the author

admin

2 Comments

Click here to post a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

  • hocam eklediğiniz verileri başka bir tabloya aktarmak istediğimizde nasıl ekliyoruz.
    yalnız ekleme yaparken eklemeyi aldığımız tabloda veriler kalacak

    bunun için nasıl bir yol izlenmeli

    • Tabloyu kopyalama gibi bir seymi. Yoksa görüntülediğin tablo farklı ekleme yaptığın tablo farklı mı olacak? Eğer ikinci seçenek ise insert into sorgusunda tablo ismini vermen yeterli.