Makine Öğrenimi Veri Bilimi

Takip Edebileceğiniz En İyi 10 Veri Bilimi Blogu

Veri bilimi üzerine sayısız mükemmel kaynak var ve nereden başlayacağınızı bilmek biraz bunaltıcı olabilir. Bu makale, veri bilimi uzmanlarından yeni başlayanlara kadar herkes için en yararlı bloglardan ve web sitelerinden bazılarını listeleyecektir. Bu veri bilimi blogları listesi, tavsiye ve öğrenme kaynakları sunmanın yanı sıra güncel haberler, trendler ve profesyonellerin görüşleri hakkında bilgi sahibi olmak için web siteleriyle doludur. Yeni başlıyorsanız ve konunun kendisi hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, yeni başlayanlar için veri bilimi hakkında en iyi kitaplar listemize de göz atın (bağlantı).

1. Data Science Central

DataScienceCentral.com Data Science Central, tam olarak adından da anlaşılacağı gibi yapar ve veri bilimi ve büyük veri ile ilgili hemen hemen her şey için bir çevrimiçi kaynak merkezi görevi görür. Site, analitik, teknoloji, araçlar, veri görselleştirme, kod ve iş fırsatları ile ilgili çok çeşitli veri bilimi konularını kapsar.

Sektör uzmanları, önemli konular hakkında tartışmalara ve içgörülere katkıda bulunur. Site, katkıda bulunan yazarların günde yaklaşık iki blog gönderisini sık sık günceller ve ayrıca tartışma veya sorular için bir topluluk forumu sunar.

2. SmartData Collective

SmartDataCollective.com SmartData Collective, iş zekası ve veri yönetimindeki eğilimlere odaklanan bir topluluk sitesidir. Data Science Central‘a benzer şekilde, endüstri uzmanlarının katkılarıyla veri bilimine ilişkin içgörüler de sunar. Data Science Central, bir bütün olarak veri bilimine doğrudan odaklanırken, SmartData Collective daha geniş alana ve veri biliminin iş dünyası ile nasıl kesişebileceğine bakar.

3. What’s The Big Data?

WhatsTheBigData.com Büyük Veri Nedir? veri bilimine farklı bir yaklaşım getiriyor ve büyük verinin büyümesinin bugünkü dijital dev haline gelmesine olan etkisine odaklanıyor.

Blogun kurucusu Gil Press, kariyerini veri araştırmasında geçirmiş ve şu anda bir danışmanlık pratiği yürüttüğü için büyük veri ve veri bilimine yakından aşinadır. Press, blogunda büyük verilerin hayatlarımızla nasıl etkileşime girdiğini ve teknolojiden işletmeye, hükümet ve politikaya kadar her şeyi nasıl etkilediğini araştırıyor. Veri alanı hakkında bir haber ve yorum kaynağı sağlar.

4. No Free Hunch

Blog.Kaggle.com Bu blog diğerlerinden biraz farklıdır ve doğrudan veri bilimcilerin zihinlerine, ayrıca öğreticilere ve haberlere bir bakış sunar. Bu, veri bilimcilerini öne çıkan veri kümeleri için en iyi modelleri üretmeye zorlayan veri bilimi projeleri ve yarışmalarına ev sahipliği yapan veri bilimi web sitesi Kaggle’ın blogudur.

Kuruluşlar, veri sorunlarını bir ödül miktarıyla gönderebilir ve veri uzmanları bunu çözmek için girecek. Kitle kaynak kullanımı, deneylerin yenilikçi ve ilgi çekici olmasını sağlar ve öğrenilecek birçok bakış açısı sunar. Microsoft Kinect jest tanımayı geliştirmek, CERN’deki Higgs bozonu aramasını iyileştirmek gibi yüksek profilli olanlar ve hangi hastaların hastaneleri ziyaret etmesi gerektiğine ilişkin tahminleri geliştirmek için kötü şöhretli Heritage Health 3 milyon dolarlık ödül de dahil olmak üzere 200’den fazla yarışma düzenlendi. Kaggle’ın resmi blogu bu yarışmaların daha derinlerine iniyor ve kazananlarla veri bilimi sorunlarını çözme yaklaşımlarını tartışmak için röportajlar sunuyor. Blog ayrıca, her düzeyde veri bilimi meraklısı için haberler ve eğitimler içerir.

5. insideBIGDATA

InsideBIGDATA.com InsideBIGDATA, veri biliminin makine öğrenimi tarafına odaklanır. BT ve iş dünyasındaki büyük verileri, makine öğrenimini, derin öğrenmeyi ve yapay zekayı kapsar. Konuk özellikleri endüstri perspektifleri hakkında fikir verirken, haberler ve Editörün Seçimi makaleleri bu alandaki önemli gelişmeleri vurgular. Tüm makaleler, özellikle herhangi bir konuda sıfırlanacak şekilde konuya göre düzgün bir şekilde kategorize edilmiştir. Blog ayrıca etkinlikler, işler, araştırma raporları ve daha fazlası için bir dizi kaynak bulundurur. Bu, makine öğrenimi konusunda güncel kalmak isteyen herkes için bir kaynaktır.

6. Simply Statistics

SimplyStatistics.org Yeterince istatistik alamıyorsanız, işte size blog. Üç biyostat profesörü tarafından yönetiliyorlar, büyük verilerdeki çok sayıda istatistik ve bunların kendi alanları da dahil olmak üzere her türlü alanda veri bilimcileri tarafından nasıl kullanıldığı hakkında blog yazıyorlar. Kariyere atlamak isteyen yeni istatistikçiler için, veri bilimcilerle kariyerleri ve sektördeki rolleri hakkında röportajlar da var.

7. Datafloq

Datafloq.com Datafloq, “Daha Büyük Düşün: İşiniz İçin Başarılı Bir Büyük Veri Stratejisi Geliştirmek” kitabının yazarı Mark Van Rijmenam tarafından yürütülür ve veri biliminde büyük veriler için harika bir kaynaktır. Blog, büyük verilerin ticari yönlerine ve veri biliminin kuruluşlar için nasıl çalıştırılacağına odaklanıyor. Ayrıca blockchain ve yapay zeka gibi trend olan teknoloji konuları hakkında bilgiler de içeriyor. Datafloq, büyük ölçüde makaleler ve öngörüler içeren bir kaynak görevi görse de, iş ilanları, satıcılar, etkinlikler ve eğitim yoluyla profesyonelleri birbirine bağlamayı da amaçlar.

8. Data Science 101

101.DataScience.Community Veri bilimi alanına girmek isteyen herkes için – eğer yoğunsa – harika bir başlangıç. Ryan Swanstrom Microsoft, Wells Fargo ve devlet savunma müteahhitleri için veri biliminde çalıştı. Halen Unify Consulting için Veri Bilimi Direktörü olarak danışmanlık yapmaktadır. Bu blogda, nasıl başarılı bir veri bilimcisi olunacağına dair değerli deneyimlerini, ipuçlarını ve tavsiyelerini paylaşıyor. Blog, veri bilimi tartışmasında son birkaç yılın uygulamalı tarihine dalmaya değer kapsamlı arşivlerle 2012’ye kadar uzanıyor.

9. Dataconomy

Dataconomy.com Dataconomy, potansiyel veri bilimcileri için başka bir kaynaktır. Her zamanki büyük veri haberlerini ve teknoloji trendlerini ve ayrıca endüstri uzmanlarının baş yazılarını içerir. Ancak onu diğer veri bilimi merkezlerinden ayıran şey, veri biliminde kariyer oluşturmaya yönelik kaynaklarıdır.

Site, ücretsiz bir BT araştırma kitaplığı ve başlangıç ​​için başlangıç ​​kılavuzları sunar. Halihazırda sektörde olan ve ilerlemek isteyenler için bir iş kurulu ve aday veri tabanına da sahiptir.

10. Data Science Report

StarbridgePartners.com/Data-Science-Report Derinlemesine kaynaklardan bahsetmişken, Veri Bilimi Raporu, veri bilimini beyninize sokmak için çeşitli biçimlerdeki kaynakları derler. Site, herhangi bir düzeydeki veri bilimcisine yardımcı olmak için ücretsiz kurslar, makaleler, kitaplar, videolar ve TED Konuşmaları toplar. Nasıl başlayacağınız, maaş pazarlığı, röportajlar, teknoloji, sosyal medya, pazarlama ve sadece “sadece ilginç” olan konularla ilgili belirli bilgileri bulmak için konuları filtreleyebilirsiniz. Kariyerlerinin herhangi bir noktasındaki veri bilimcileri ve veri hakkında bilgi edinmeyi düşünen herkes için bir kaynak merkezidir.


Kaynaklar:

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.