Teknoloji

Zoom Bazı Ücretsiz Kullanıcılar için Reklam Göstermeye Hazırlanıyor

Hizmeti ücretsiz tutmak için Zoom, video görüşmelerinden sonra reklam göstermeyi deneyecek.

Pazartesi günü şirket, belirli ülkelerde ödeme yapmayan Basic kullanıcıları için bir “pilot reklam programı” başlattığını duyurdu. Şimdilik, reklamların yalnızca bir web tarayıcısında görüntülenen Zoom aramaları için görüneceği görülüyor.

Şirket, “Bu ilk program için reklamlar, yalnızca kullanıcıların toplantılarını bitirdikten sonra gördükleri tarayıcı sayfasında yayınlanacak” diyor. “Yalnızca belirli ülkelerdeki ücretsiz Basic kullanıcıları, diğer ücretsiz Basic kullanıcıları tarafından düzenlenen toplantılara katılırlarsa bu reklamları görecek.”

Zoom, reklamların “yatırımları desteklememize ve ücretsiz Basic kullanıcılarına sağlam platformumuza erişim sağlamaya devam etmemize olanak sağlayacağını” söylüyor. Büyümesi geçen yıl pandemi sırasında patladı ve video konferans hizmeti bu güne kadar talep görmeye devam ediyor.

Şirket, “Bunu akılda tutarak, bugün, yatırımı desteklememizi ve ücretsiz Basic kullanıcılarına sağlam platformumuza erişim sağlamaya devam etmemizi sağlayacağını umduğumuz bir pilot reklam programı sunmaktan heyecan duyuyoruz” diyor.

Ancak Zoom, kullanıcı video görüşmelerinden gelen verileri reklam hedefleme amacıyla kullanmayacağını vurguluyor. Şirket, “Gizlilik Bildirimimizde belirtildiği gibi, herhangi bir pazarlama, promosyon veya üçüncü taraf reklam amacıyla toplantı, web semineri veya mesajlaşma içeriğini (özellikle ses, video, dosya ve mesajlar) kullanmayacağız” diyor.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.