Teknoloji

Saç Kurutma Makinesi Alırken Neye Dikkat Etmeli?

Saç temizliği ve bakımı hem erkek hem de kadınlar için kişisel bakım rutininin başında geliyor. Dolayısıyla saç kurutma makinesi, kişisel bakım için en çok ihtiyaç duyulan elektronik ürünlerden biri olarak özellikle kış mevsimde çok sık kullanılıyor. Saç kurutma makinesi markaları, üstün özelliklere sahip makineleri üreterek kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Saç kurutma makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler

Saç kurutma makinesi modelleri; standart, profesyonel, seyahat tipi ve otel tipi olmak üzere dört gruba ayrılıyor. Aynı zamanda ısı ayarı, soğuk hava üfleme özelliği ve saç kurutma makinesi aparatları sayısı gibi özelliklere göre farklılık gösteriyor. Saç kurutma makinesi alırkenneye dikkat etmeli sorusunun yanıtı elbette tek bir özellik ile sınırlı kalmıyor.

Saç kurutma makinesi almadan önce saç kurutma makinesi çalışma prensibi hakkında fikir sahibi olmak gerekiyor. Saç kurutma makineleri elektrik motorunun dönmesi ve makinenin ucundan havayı vermesi suretiyle çalışıyor. Rezistanslar sayesinde sıcaklık veriyor. Arka kısımdaki fan havayı makinenin içine çekerek ön tarafa iletiyor. İyonlu saç kurutma makinesi olarak sunulan modellerde havanın yanı sıra iyon parçalarının eklenmesi elektriklenmeyi önleyerek kurutma işlemini kolaylaştırıyor ve daha sağlıklı hale getiriyor.          

Uygun watt aralığı seçmek saç kurutma makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında geliyor. Peki, saç kurutma makinesi kaç watt olmalı? Watt değeri ne kadar yüksek olursa saç o kadar hızlı kuruyor. Bu nedenle kuru saçlar için 1800 – 2000 Watt değerinde bir kurutma makinesi tercih etmek gerekiyor.

Saç Kurutma Makinesi Alırken Neye Dikkat Etmeli?
Saç Kurutma Makinesi Alırken Neye Dikkat Etmeli?

Saç kurutma makinesi alırken neye dikkat etmeli konusunda ısı ayarı da önem taşıyor. Düşük, orta, yüksek gibi ısı ayarlarına sahip olan saç kurutma makineleri saça gerektiğinden fazla veya az ısı uygulamanın önüne geçiyor. Normal saçlar için orta ısıda kurutmak, kalın ve kabarık saçlar için yüksek ısıda kurutmak gerekiyor. İnce veya kuru saçlar için düşük ısıda kurutmak yeterli olabiliyor.

Seramik veya porselen kaplamalı saç kurutma makineleri, kuru ve ince saçların daha sağlıklı kurumasını sağlıyor. Titanyum içeren saç kurutma makineleri sabit sıcaklıkta hava üflemesi sayesinde kalın telli ve uzun saçların daha sağlıklı kurumasına olanak tanıyor. Ancak titanyum içeren makineler çabuk ısındığından ince veya hasarlı saçlar için doğru bir alternatif oluşturmuyor.

Saç kurutma makinesi alırken neye dikkat etmeli konusunda en az önemsenen ağırlık, makinenin kullanım kolaylığı açısından önem taşıyor. 454 gram en ideal ağırlık olup tutuş kolaylığı sağlıyor. Saç kurutma makinesi difüzörlü olan modeller ve turmalin saç kurutma makinesi modelleri saç kurutmanın yanı sıra buklelere hacim kazandırmaya ve saça dalgalı şekil vermeye olanak tanıyor. Saç kurutma makinesi sessiz çalıştığında kimseyi rahatsız etmeden bakım yapmayı sağlıyor. Fırçalı modeller doğal görünen dalgalar elde etme olanağı tanıyor.

Saç kurutma makinesi alırken dikkat etmek gereken detaylar kadar kullanırken de dikkat etmek gereken bazı detaylar bulunuyor. Hızlı ve yüksek ısıda kurutmak saça şekil vermeyi zorlaştırdığı gibi saça zarar verebiliyor. İnce telli saçlarda başı öne eğerek kurutmak, acele etmeden zaman ayırarak saçı kurutmak, saç çok ıslak olduğunda kurumaya yüksek ısıda başlamamak, zor açılan saçlarda kurutma işleminden önce nemlendirici kullanmak gibi detaylar da önem taşıyor.

Saç kurutma makinesi tavsiye

Saç kurutma makinesi alırken neye dikkat etmeli öğrendikten sonra yüzlerce model arasında en doğru tercihi yapabilmek için saç kurutma makinesi tavsiye ve inceleme yazılarına ihtiyaç duyuluyor. Saç kurutma makinesi fiyatı, makinenin sahip olduğu özellikler doğrultusunda değişkenlik gösteriyor.

Siemens PH5767D ExtremeIon Serisi Saç Kurutma Makinesi

Siemens saç kurutma makinesi, 4’lü iyonizasyon sayesinde saçlara ipeksi yumuşaklık kazandırıyor. 6 farklı ayar düğmesi bulunan model, soğuk hava akımı sayesinde saç modelinin kalıcı olmasını sağlıyor. Yumuşak dokulu tutma yeriyle kolay kullanılıyor. 1,8 metrelik elektrik kablosu ve hava toplama başlığıyla da öne çıkıyor.

Grundig HD 6480 İyonik Saç Kurutma Makinesi

Grundig HD 6480, yalnızca 0.420 kg ağırlığı ve 3 metre elektrik kablosuyla kolay kullanım avantajı sunuyor. Yüksek üfleme gücüyle profesyonel kullanıma da olanak tanıyor. Cool Shot fonksiyonu, saç şeklinin sabit kalmasını sağlıyor.

Arzum AR5046 Fold Away Saç Kurutma Makinesi

AR5046 Fold Away, katlanabilir tutma kolu sayesinde kolay saklama ve seyahatlerde az yer kaplama avantajı sunuyor. Hava çıkış filtresi çıkarılabilir yapıda olduğundan kolay temizleniyor. 2 hız ayarı ve 3 ısı ayarı bulunan makinede form ve difüzör başlıkları saç şekillendirmeye yardımcı oluyor.

Remington AC8820 Keratin Protect Siyah Saç Kurutma Fön Makinesi

Evde fön çekmek için gelişmiş özelliklere sahip bir makine olarak önerebileceğimiz Remington AC8820, ısıyla aktifleşen keratin ve badem yağı ile saç bakımını da yapıyor. İyon teknolojisi sayesinde saçlarda kabarma ve elektriklenmeyi önlüyor. 5 şekil verme ayarı bulunan cihazın AC motoru, saçı kısa sürede kurutmaya olanak tanıyor.

Braun Satin Hair 7 Iontec HD710 Saç Kurutma Makinesi

İyon teknolojisi kullanılarak üretilen HD710, 70 derecede sabit ısı ayar fonksiyonuyla dikkat çekiyor. Filtresi çıkarılabilir yapıda olduğundan kolay temizleme avantajı sunuyor. Soğuk hava püskürtme fonksiyonu bulunan makine profesyonel şekillendirme başlığıyla saçların sağlıklı görünmesine yardımcı oluyor.

Philips DryCare Advanced HP8233/00 Mor Saç Kurutma, Fön Makinesi

ThermoProtect ile daha düşük sıcaklıkta hızlı kurutma yapmayı sağlayan DryCare Advanced, 2200 W ile profesyonel düzeyde kullanım vadediyor. Özellikle kalın telli saçlar için avantaj sağlayabilecek bu makine, soğuk hava da üflüyor. Altı farklı hız ve sıcaklık ayarı bulunan makine saçlara iyonik bakım yapıyor.

Fakir Twine 2100 W Saç Kurutma Makinesi

Seyahat tipi saç kurutma makinesi ihtiyacı için iyi bir seçenek olan Fakir Twine, 3 hız ve sıcaklık ayarı bulunduruyor. Soğuk fön düğmesi ile saçın şeklinin uzun saatler dayanmasını sağlıyor. Katlanabilir yapıdaki saç kurutma makinesi, dar fön ve difizör başlığı ile birlikte geliyor.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.