Android iOS Teknoloji

PUBG: New State, 11 Kasım’da iOS ve Android’e geliyor

Yayıncısı Krafton bugün yaptığı duyuruya göre, yaklaşan ücretsiz oynanabilir mobil oyun olan New State, 11 Kasım’da iOS ve Android’de piyasaya sürülecek. 2051 yılında geçen oyun, silah özelleştirmesi ve oyun içi insansız hava araçları gibi yeni özelliklerle çok oyunculu PUBG formülüne fütüristik bir yaklaşım sunacak. New State, lansman sırasında 200’den fazla ülkede ve 17 dilde sunulacak.

New State, 2017’de ilk oyununun lansmanından sonra battle royale türünü popülerleştiren PUBG serisi için önemli bir lansmandır. New State, ilk mobil girişi olmasa da, 2018’de PUBG Mobile’ın lansmanını takiben, ilk mobil girişidir. Oyunun orijinal geliştiricisi PUBG Studios tarafından yapılmıştır. Orijinal PUBG Mobile’ın geliştirilmesi, öncelikle Çinli teknoloji devi Tencent tarafından gerçekleştirildi.

PUBG Studios, New State’in lansman sırasında ‘güçlü hile karşıtı’ önlemlerle geleceğini ve şirketin sorunları çok yaygınlaşmadan önce yakalamak için topluluğu aktif olarak izleyeceğini vurguluyor. Motherboard Reports bu yılın başlarında bir hile yapan grubun PUBG Mobile için 70 milyon doların üzerinde hile sattığını iddia ettiği için PUBG oyunları geçmişte hile yapanlarla büyük sorunlar yaşadı. Ancak PUBG, bu sorunları yaşayan tek oyun olmaktan çok uzak. Activision ve Valve gibi diğer şirketler ise son dönemde sırasıyla oyunlarında ve donanımlarında hileyi önlemeye yönelik çalışmalarıyla gündeme geldi.

Önceki PUBG oyunları gibi, New State de çok oyunculu maçlara odaklanıyor. En fazla 100 oyuncu bir haritaya girer ve bir oyuncu veya takım galip gelir. New State’de piyasaya sürüldüğünde, franchise temel Erangel de dahil olmak üzere dört harita olacak ve PUBG Studios, zaman içinde düzenli olarak yeni içerikle güncellemeyi vaat ediyor.

Bloomberg’in Ocak ayında bildirdiğine göre, Krafton, mobilden uzakta, PC ve konsollar için PUBG ile ilgili başka bir oyun piyasaya sürmeyi planlıyor. Ayrıca, 2022’de piyasaya sürülecek olan, üç yüzyıl sonra PUBG evreninde geçen yeni bir hayatta kalma korku oyunu için planlar var.

PUBG Studios, New State’in lansman sırasında ‘güçlü hile karşıtı’ önlemlerle geleceğini ve şirketin sorunları çok yaygınlaşmadan önce yakalamak için topluluğu aktif olarak izleyeceğini vurguluyor. Anakart bu yılın başlarında bir hile yapan grubun PUBG Mobile için 70 milyon doların üzerinde hile sattığını iddia ettiği için PUBG oyunları geçmişte hile yapanlarla büyük sorunlar yaşadı. Ancak PUBG, bu sorunları yaşayan tek oyun olmaktan çok uzak. Activision ve Valve gibi diğer şirketler ise son dönemde sırasıyla oyunlarında ve donanımlarında hileyi önlemeye yönelik çalışmalarıyla gündeme geldi.

Önceki PUBG oyunları gibi, New State de çok oyunculu maçlara odaklanıyor. En fazla 100 oyuncu bir haritaya girer ve bir oyuncu veya takım galip gelir. New State’de piyasaya sürüldüğünde, dört harita olacak. PUBG Studios, zaman içinde düzenli olarak yeni içerikle güncellemeyi vaat ediyor.

Bloomberg’in Ocak ayında bildirdiğine göre, Krafton, mobilden uzakta, PC ve konsollar için PUBG ile ilgili başka bir oyun piyasaya sürmeyi planlıyor. Ayrıca, 2022’de piyasaya sürülecek olan, üç yüzyıl sonra PUBG evreninde geçen yeni bir hayatta kalma korku oyunu için planlar var.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.