Teknoloji

Kodlama Öğrenmek Çok Zaman Alıcı mı? Hedeflerinize Ulaşmanıza Yardımcı Olacak 6 Strateji

Meşguliyet var ve sonra düşünemeyeceğiniz kadar ince bir gerginlik var – özellikle kodlama gibi yeni bir beceri öğrenmeye çalışırken, her iki zihniyet de ideal değildir. Ancak bu, öğrenmeyi tam zamanlı bir iş, çocuk bakımı ve sosyal yaşam gibi diğer sorumluluklarla dengeleyen birçok insan için gerçektir.

Kodlama öğrenmenin disiplin gerektirdiği doğrudur, gerçekçi haftalık hedefler belirleme ve ilham verici (ancak tamamen ulaşılabilir) hedefler belirleme esnekliği sağlar. Soru şu ki, başlayacak hiçbir şeyiniz yokmuş gibi hissettiğinizde gerçekten nasıl zaman yaratıyorsunuz?

Gerçekte, öğrenmek için en iyi zaman, yapabildiğiniz zamandır. Bazı öğrenciler için bu, bir modüle sığdırmak için sabah rutininizi ayarlamak anlamına gelebilirken, birçok kişi geceleri ancak iş bittikten sonra veya çocukları yattıktan sonra öğrenebilir.

Biraz daha fazla motivasyona ihtiyacınız varsa, burada öğrenme programınızı ve alışkanlıklarınızı optimize etmenize yardımcı olacak bazı yasal, araştırmaya dayalı ipuçları verilmiştir, böylece bilgileri korur ve öğrenme yolculuğunuzda bir sonraki adıma geçmek için kendinizi güçlü hissedersiniz.

Seanslarınız arasında boşluk bırakın

Bir sınava girmeye çalışan herkesin anlayabileceği gibi, araştırmalar, çalışma oturumlarını uzun bir süreye yaymanın, tüm çalışma oturumlarınızı bir araya getirmeye çalışmaktan daha iyi bir konuyla ilgili uzun süreli belleğinizi geliştirdiğini göstermiştir.

Kulağa mantıksız geliyor, ancak kendinize materyali unutmak ve daha sonra tekrar ziyaret etmek için zaman ayırdığınızda, beyninizde yeni bilgilerin sağlamlaşmasına yardımcı olur. Neyse ki, seanslar arasında çok uzun olmak diye bir şey yok: Psikolog Nate Kornell Amerikan Psikoloji Derneği’ne “Çoğumuz çok az yer ayırıyoruz” dedi.

Kendinizi verimli bir şekilde nasıl hızlandıracağınızdan emin değil misiniz? Yakın zamanda Codecademy Pro öğrencileri için, yakın zamanda öğrendiklerinize ve ne zaman öğrendiğinize göre alıştırma sorularını otomatik olarak ortaya çıkaran kişiselleştirilmiş alıştırma paketleri çıkardık. Bu boşluk stratejisini düşünmek zorunda kalmadan uygulamanın kolay bir yolu.

Üzerinde uyu

Araştırmalar, uykunun bilgiyi saklamak ve öğrenmek için gerekli olduğunu gösteriyor. Ulusal Sağlık Enstitüleri’ne göre, uyku sırasında beyniniz anıları sıralar ve neyin önemli olduğuna ve neyin atılabileceğine veya unutulabileceğine karar verir.

Bir enstrüman çalmak veya yeni bir dil konuşmak gibi belirli becerilerde ustalaştığınız zaman, uykunun hafıza oluşturma gücü gerçekten devreye girer. Bunun nedeni, uyurken beyninizin belirli bilgileri ve anıları birleştirmesidir, bu nedenle bu alanlar uyandığınızda daha etkili olur. Eşleştirme, koşullandırma ve çağrışımları içeren herhangi bir konu veya aktivitedeki performansınız, siz uyurken artma eğilimindedir.

Bu nedenle, kodlamadan sonra uykunun etkisini özel olarak inceleyen herhangi bir çalışma olmamasına rağmen, bunu ihtiyaç duyulan bir miktar uyku için bir bahane olarak kabul edin.

Biraz hareket et

Anlıyoruz: Egzersiz yapmak için zar zor zamanınız var. Ancak birçok çalışma, özellikle hafıza söz konusu olduğunda, egzersizin bilişsel faydalarına işaret ediyor ve faydaları fark etmek için birkaç mil koşmanız veya kapalı bir bisiklet dersi almanız gerekmiyor.

Bir çalışma, sadece 10 dakikalık hafif fiziksel aktivitenin (yoga veya yürüyüş gibi) beynin hafıza işlemeyi yöneten bölgelerindeki bağlantıları geliştirmek için yeterli olduğunu buldu. Bir diğeri, iki dakikalık orta ila yüksek yoğunluklu aktivitenin genç yetişkinlerde öğrenme belleğini, planlamayı, problem çözmeyi ve konsantrasyonu artırdığını gösterdi.

Günün doğru zamanını seçin

Bazı uyku uzmanları, beyninizin “edinme” aşaması olarak bilinen bilgiyi almaya hazır olduğu günün belirli zamanları olduğunu öne sürüyorlar. Çoğu insan için en iyi öğrenme zamanı 10:00 ile 14:00 arasıdır. ve sonra tekrar 16:00’dan itibaren. 10:00’a kadar Tabii ki, herkes farklıdır ve programınıza ve kişisel tercihlerinize dikkat etmelisiniz – eğer akşam 5’i deneyimlediğinizi biliyorsanız. örneğin çöküş, üretken olmak için muhtemelen en iyi zaman değil.

Sesli oku

Araştırmalar, bilgiyi sesli okuduğunuzda, sessizce okumaya veya başka birinin metni okuduğunu dinlemeye kıyasla daha iyi hatırlayabildiğinizi gösteriyor. Sebep: Kelimeleri fiziksel olarak söylemeniz gerektiğinde, bu onları hafızanızda daha belirgin hale getirir (bilgisayar başında kendi kendinize konuşurken garip hissetseniz bile).

Sabırlı ol

Nihayetinde, tüm bu stratejiler uygulanmış olsa bile, birinin kodlamayı öğrenmesi için gereken süre tamamen hedeflerine bağlıdır. Örneğin, kariyer değiştirmek isteyen birinin, sadece eğlence için öğrenen birinden haftada daha fazla saat giriş yapması gerekir. Gözünüzü uzun vadeli bir hedefte tutmak güzel olsa da, teknoloji yığınınıza başka bir programlama dili eklemek veya ilk projenizi tamamlamak gibi yol boyunca kutlanacak çok sayıda küçük kodlama dönüm noktası vardır. Ve unutmayın, geliştiriciler kodlamayı öğrenmeyi asla gerçekten bırakmazlar – sürekli öğrenme, onu bu kadar ödüllendirici yapan şeyin bir parçasıdır.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.