Gamepad Önerileri 2022 – En İyi Oyun Kontrolleri – Bilişim & Programlama
Teknoloji

Gamepad Önerileri 2022 – En İyi Oyun Kontrolleri

En iyi PC oyun kontrolörleri, Sekiro: Shadows Die Twice ve Mortal Kombat 11 gibi mükemmel oyunları geliştirebilir – birinci şahıs nişancı ve MOBA tutkunları fare ve klavyeye yemin edebilirler. Bu nedenle, oyun tarzınıza en uygun olanı bulmanıza yardımcı olmak için en popüler PC dostu gamepad’leri test ettik ve sizlere bir kaç öneri hazırladık.

En iyi PC denetleyicisi için en iyi genel seçimimiz, rahat tasarımı, etkileyici yapı kalitesi ve hemen hemen her PC oyunuyla anında uyumluluğu sayesinde Microsoft’un Xbox Kablosuz Denetleyicisidir.

Ancak birçok başka harika seçenek de mevcut. Xbox One Elite Controller Series 2, tonlarca özelleştirme seçeneğiyle inanılmaz rahat ve sağlam bir tasarım sunarken, 8BitDo SN30 retro oyuncular için harika bir seçim.

Astro’nun C40 TR’si, Xbox Elite denetleyicisine sağlam bir alternatiftir, daha iyi bir fiziksel özelleştirme derecesi ve etkileyici derecede sağlam bir yapı kalitesi sunar. Sony’nin DualShock 4’ü, Steam entegrasyonu ve büyüyen uyumlu oyun listesi sayesinde giderek daha sağlam bir PC denetleyici seçeneği haline geliyor.

İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, şimdi satın alabileceğiniz en iyi PC denetleyicileri burada.

En iyi PC Oyun Kontrolleri Nelerdir?

En iyi PC oyun denetleyicileri, ucuz kablolu aksesuarlardan, zil ve ıslıklarla dolu birinci sınıf kablosuz modellere kadar çeşitlilik gösterir. Yine de çoğu insan için makul bir orta noktayı temsil eden standart bir Xbox One denetleyicisi öneriyoruz. Bu kontrolörler genellikle parça başı 50$ civarındadır ve bunları bir PC ile eşleştirmek son derece basittir. Daha yeni modellerde Bluetooth bulunur; daha eski olanlar bir dongle gerektirir. Her iki durumda da, onları açarsınız, eşleştirirsiniz ve çoğu oyun onları doğrudan tanır. Bunları bir PC’de kullanmak, Xbox One’da kullanmakla aynıdır; bu, birçok oyuncunun işlemlerine zaten aşina olacağı anlamına gelir.

Kablosuz işlevselliği olmadan yaşayabilirseniz, Logitech F310 genellikle 25 ABD Doları veya daha düşük maliyetli, rahat ve basit bir kontrol cihazıdır. Bu kablolu kumanda, yüksek fiyat etiketi olmadan modern bir çevre biriminden bekleyeceğiniz tüm düğmelere ve işlevlere sahiptir. Büyük bir üreticiden olduğu için, yıllarca ve yıllarca çalışacağına da güvenebilirsiniz. Diğer birçok ucuz kontrolör, bir veya iki yıl sonra kolayca pes edebilir.

Yine de harcayacak çok paranız varsa, Xbox One Elite Kablosuz Oyun Kumandası Serisi 2 gitmeniz gereken yoldur. Bu son derece konforlu kablosuz kumanda, son derece hassas bir D-pad, omuz düğmelerinin yerini almak için arkada isteğe bağlı kürekler ve oyun tarzınıza en uygun olanı bulmanız için çeşitli analog çubuklar sunar.

Diğer seçimler için çeşitli diğer denetleyici stilleri, fiyatları ve özellik setlerini bulmak için okumaya devam edin.

Bugün satın alabileceğiniz en iyi PC oyun kontrolleri

1. Microsoft Xbox One Controller

Microsoft Xbox One Controller

En iyi PC Gamepadi

Microsoft’un Xbox One denetleyicisi, Xbox 360 pedinin etkileyici yapı kalitesini ve ergonomisini alır ve bunları geliştirir ve onu her tür oyun için en iyi çok yönlü denetleyici haline getirir.

Kontrolör D-pad, 360’ın disk stilinden daha iyi doğruluk sağlayan daha geleneksel dört yönlü çapraz stile geçti.

Omuz düğmelerine basmak, parmaklarınızı koymak kadar rahattır ve tetikleyiciler gıcırdıyor, bu da gelişmiş kuvvet geri bildirimi sağlıyor. Çubukların tepesinde kaymayı azaltmak için pürüzsüz bir merkez ve tırtıklı kenar bulunur ve yanlışlıkla girişleri önlemek için Xbox Kılavuzu düğmesi orta menü düğmelerinden yukarı ve uzağa taşındı.

Xbox One Denetleyicisi, tüm türlerde oyun için en iyi oluşturulmuş ve en rahat seçenek olmaya odaklanarak, süslü ekstra özelliklerden vazgeçer. Cihaz, 360 ped ile aynı anında tak ve çalıştır desteğine sahip olduğundan, denetleyici destekli hemen hemen tüm modern PC oyunlarıyla yerel olarak çalışacaktır. Xbox One Wireless Controller’ın en son sürümü, dokulu arka tutamaçlara ve donanım kilidi olmayan Windows PC’lerde daha iyi menzil ve kablosuz destek vaat eden Bluetooth desteğine sahiptir.

2. Logitech F310

Logitech F310

Logitech uzun süredir PC kullanıcılarına hem ekonomik hem de üst düzey kaliteli aksesuarlardan oluşan geniş bir yelpaze sunuyor ve F310 bu soyağacıyla iyi bir şekilde eşleşiyor.

Düğme düzeni, simetrik, alttan hizalanmış kontrol çubukları ile bir PlayStation denetleyicisininkine benzer. F310’un bazen diğer kontrol cihazlarında sonradan düşünülen D-pad’i, kendini Shovel Knight gibi platformculara ve Final Fantasy XIV’teki basit menü gezintisi ve düğme kombinasyonlarına uygun hale getiren duyarlı bir tasarıma sahiptir.

Logitech, mümkün olduğu kadar çok oyun desteği ekleyerek, F310’u ihtiyaç duyacağınız tek PC oyun pedi yapmayı hedefliyor. Denetleyici, en modern PC oyunlarıyla birlikte kutusundan çıkar çıkmaz kurulur ve çalışır, ancak diğer oyunlarla kullanılmasına izin verecek başka paketleri de vardır. DirectInput gibi mevcut giriş standartlarından önce var olan daha eski PC oyunlarıyla oyun oynamak istiyorsanız, cihazı bu moda geçirmek için fiziksel bir anahtarı değiştirebilirsiniz.

3. Xbox One Elite Wireless Controller Series 2

Xbox One Elite Wireless Controller Series 2

Xbox One Elite Kablosuz Oyun Kumandası zaten en iyi üst düzey PC oyun tablasıydı ve Series 2 onu daha da iyi hale getiriyor. Microsoft’un profesyonel düzeydeki denetleyicisinin en son sürümü, geliştirilmiş kavramalar, daha hızlı ateşleme için daha fazla tetik kilidi seçeneği, geliştirilmiş değiştirilebilir bileşenler ve daha da hassas yazılım özelleştirmesi sunar.

İnanılmaz sağlam Xbox Aksesuarları uygulaması, çubuğu ve tetik hassasiyetlerini beğeninize göre ayarlarken denetleyicideki her düğmeyi tamamen yeniden eşleştirmenize olanak tanır ve en sevdiğiniz oyunlara her zaman hazır olmanız için denetleyicide üç adede kadar profil saklayabilirsiniz. Elite Series 2 ayrıca şarj edilebilir bir pile (nihayet!) ve USB-C bağlantı noktasına (nihayet!) sahiptir ve birlikte verilen taşıma çantasında bile şarj edilebilir. Gears, Fortnite veya Forza’nızı ciddiye alıyorsanız, sahip olmanız gereken kontrolör budur.

4. Astro C40 TR

Astro C40 TR

Astro C40 TR, mevcut en premium, zengin özelliklere sahip PC denetleyicilerinden biridir ve Microsoft’un popüler Elite Kablosuz Denetleyicisine sağlam bir alternatiftir. Diğer üst düzey gamepad’ler gibi, C40 TR tamamen yeniden eşlenebilir düğmeler ve tetik/çubuk hassasiyetlerinin yanı sıra daha hızlı ateşleme ve değiştirilebilir bileşenler için saç tetikleyicilere sahiptir. Astro, kulaklıklarıyla daha iyi tanınırken, C40 TR, şirketin diğer çevre birimlerini de yapabileceğini gösteriyor.

Ancak C40 burada bitmiyor – ayrıca pedin çubuğunu ve d-pad düzenini tamamen yeniden düzenleyerek Xbox tarzı ofset çubukları veya PS4 tarzı paralel çubukları tercih etmenize izin verebilirsiniz. C40 biraz ağır ve oradaki daha pahalı üst düzey seçeneklerden biri. ancak tonlarca özelleştirme aracı için ödeme yapmak isteyenler için mükemmel bir seçim.

5. Sony DualShock 4

5. Sony DualShock 4

DualShock 4’ün düzeni ve tutuşu, PS3 benzerlerine kıyasla özellikle iyi tasarlanmış tetikleyiciler ve çubuklarla her zamankinden daha rahat. Ayrıca, tanıdık tasarıma bazı ilginç olasılıklar getiren öne bakan bir dokunmatik yüzey de var. DualShock 4, Shovel Knight ve Final Fantasy XIV gibi oyunlarla iyi çalışır ve Sony’nin denetleyicisi için yerel desteği içeren daha fazla modern oyun vardır.

Aslında, DualShock 4 artık Steam’de tam olarak destekleniyor, yani dokunmatik yüzeyi, ışık çubuğunu ayarlayabilir ve Valve’in Steam Kontrolöründe bulunan sağlam yeniden eşleme ve hassasiyet seçeneklerinin keyfini çıkarabilirsiniz. DualShock 4’ün jiroskopuna dokunarak, örneğin hareket kontrollerini kullanarak silahınızı bir nişancıya doğrultmanıza izin verebilirsiniz. İşin garibi, bununla birlikte, bir PC’de PS4 Remote Play için DualShock 4’ü, belki de en iyi bölünmüş ekran PS4 oyunları için kullanmak istiyorsanız, onu USB kablosuyla bağlamanız veya Sony’nin eski, sabit oyunlarından birini kullanmanız gerekecek. kablosuz adaptörleri bulmak için.

6. 8BitDo SN30 Pro

6. 8BitDo SN30 Pro

Steam kitaplığınız pikselli platform oyunlarından ve eski tarz aksiyon oyunlarından oluşuyorsa, 8Bitdo’nun SN30 Pro’su bunların keyfini çıkarmanız için harika bir otantik yol sağlar.

Bu gamepad, orijinal Super Nintendo denetleyicilerinin neredeyse her ayrıntısını aslına sadık bir şekilde kopyalarken, daha modern oyunlarla daha iyi oynamasını sağlamak için çift analog çubuklar, gürleme işlevi ve arka tetikleyiciler gibi ekstralar ekler.

Sıkı d-pad ve tıklama düğmeleri sayesinde SN30 Pro, Sonic Mania, Cuphead, Mega Man Legacy Collection ve PC için mevcut olan bağımsız dövüş oyunları hazinesi gibi oyunlar için mükemmel bir arkadaştır. Parmak çubukları harika hissettirse de, kontrol cihazının ergonomisinin, örneğin rekabetçi bir düzeyde yoğun bir çevrimiçi nişancı oyunu oynamak için tam olarak ideal olmadığını unutmayın.

Yine de SN30 Pro (ve Super Famicom’dan ilham alan muadili SF30 Pro), harika bir fiyata mükemmel ve çok yönlü bir retro peddir. Ayrıca Switch’iniz, Android cihazınız ve hatta SNES Classic’i taklit etmek için kurduğunuz Raspberry Pi ile de çalışır.

SN30 Pro’nun eski okul hissini, ancak uygun tetikleyiciler, kulplar ve bir sürü özelleştirme seçeneğiyle istiyorsanız, 50$’lık SN30 Pro+’ya göz atmanızı öneririz.

Kendiniz için en iyi PC Gamepadi nasıl seçersiniz?

En iyi PC oyun denetleyicilerinden birini satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şey, ne tür bir fiziksel yapılandırma istediğinizdir. Tıpkı geleneksel bir konsol denetleyicisi gibi görünen ve hissettiren bir şey istiyorsanız, bir Xbox One denetleyicisi veya DualShock 4 alın. kablolu yapılandırma, Logitech F310 gayet iyi.

Öte yandan, premium bir şey istiyorsanız, Xbox One Elite Wireless Controller Series 2 veya Astro C40 TR gitmenin yolu. Bu denetleyiciler, standart konsol denetleyicilerine çok benziyor, ancak bunları önemli ölçüde özelleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, bu seçeneklerin bir bedeli var – kesin olmak gerekirse, standart bir denetleyiciden 100 ila 150 dolar arasında bir yerde.

Fiyat da bir husustur. Genel olarak konuşursak, daha meraklı kontrolörler daha pahalıya mal olur; kablosuz kontrolörler ayrıca kablolu muadillerinden daha pahalıdır.

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.