Teknoloji

En İyi Oyuncu Klavyeleri 2022

En iyi oyun klavyesi, yalnızca düşmanlarınızı çevrimiçi ortamda alt ettiğinizde değil, günlük üretkenlikte de büyük bir fark yaratabilir. Bunun nedeni, günlük ofis klavyelerinin çoğunun o kadar rahat veya dayanıklı olmamasıdır. Oyun klavyeleri daha pahalı olabilir, ancak mekanik tuşlar, tuşları yeniden programlamanıza izin veren yazılım paketleri ve biraz pizzazz için RGB aydınlatma gibi ucuz ofis çevre birimlerinin eşleşemeyeceği özellikler de sunarlar.

Bu özelliklerin ne kadar fark yarattığını tarif etmek zor, ancak kendi gözlemlerime dayanarak, bir kez oyun klavyesi yoluna gittiğinizde asla geri dönmeyeceksiniz.

Elbette, kurulumunuz için en iyi oyun klavyesi, oyun alışkanlıklarınıza, kullanılabilir masa alanınıza ve bütçenize bağlıdır. Harcayacak çok az paranız varsa, iyi bir şey alabilirsiniz; Daha derine inmeye istekliyseniz, yıllarca sürecek mükemmele yakın bir çevre birimi elde edebilirsiniz. Bir daha asla aynı şekilde oyun oynamayacaksınız veya yazmayacaksınız.

En iyi oyun klavyesi nedir?

“En iyi oyun klavyesi” büyük ölçüde her kullanıcının durumuna bağlı olsa da, yapabileceğim birkaç kapsamlı öneri var. En sevdiğim oyun klavyelerinin hepsinin birkaç ortak noktası var: mekanik tuşlar, modern tasarımlar ve RGB aydınlatma. (RGB aydınlatma kesinlikle gerekli değildir, ancak bir süre kullandıktan sonra vazgeçmesi şaşırtıcı derecede zor olan şeylerden biridir. Klavyenizi benzersiz bir şekilde size aitmiş gibi hissetmenize yardımcı olur.)

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi oyun klavyesi – aslında şimdiye kadar incelediğim en iyi oyun klavyesi – Corsair K70 RGB Mk. 2. Bu renkli klavye, en sevdiğiniz Cherry MX tuş anahtarını seçmenize olanak tanır (gürültülü, dokunsal Blues’u severim, ancak doğrusal Kırmızılar, sessiz Kahverengiler veya hızlı Hızlar da alabilirsiniz), ardından tuşlarınızı ve renk desenlerinizi en sevdiğiniz oyunlara uyacak şekilde programlayın . Muhteşem bir şekilde tasarlanmış ve kullanımı rahat ve bu klavyeyi ilk kez inceledikten yıllar sonra, onda yanlış olan tek bir önemli şey düşünemiyorum.

Para önemli değilse, Logitech G915 şimdiye kadar kullandığım en havalı klavyelerden biridir. Aslında, masamı kablosuz bir bölge haline getirdiğim için, işteki günlük klavyem bu. Bu şık aksesuar, Logitech’in şimdiye kadarki ikinci kablosuz mekanik klavyesidir, ancak şirketin önceki çabalarından çok daha iyi. Bu sefer, muhteşem düşük profilli tuş başlıklarına, inanılmaz derecede duyarlı anahtarlara, uzun ömürlü şarj edilebilir bir pile ve eksiksiz bir RGB aydınlatma spektrumuna sahipsiniz. G915, muhtemelen mekanik klavyelerin geleceğidir – ancak ayrıcalık için erken evlat edinme vergisi ödersiniz.

Bugün satın alabileceğiniz en iyi oyun klavyeleri

1. Corsair K70 Mk.2

Corsair K70 Mk.2

Her dolunayda bir, Corsair K70 Mk.2 gibi bir ürünü test edeceğim ve kesinlikle önemli bir kusuru olmadığını fark edeceğim. Bu çevre birimi, Tom’s Guide’da şimdiye kadar beş yıldızlı bir inceleme kazanan tek klavyedir. Otantik Cherry MX tuş anahtarları sayesinde rahattır ve kusursuz bir yazma deneyimi sunar. Kapsamlı RGB aydınlatma seçenekleri sayesinde muhteşem bir şekilde tasarlanmış ve bakması güzel. Ancak en önemlisi, her komutu hızlı ve doğru bir şekilde ayrıştırdığı için oyun içinde harikalar yaratır. Hatta en sevdiğiniz oyunların her biri için özel profiller ayarlayabilir, ardından buna uygun bir aydınlatma düzeni seçebilirsiniz.

Ayrık medya tuşlarından, yanlışlıkla oyundan çıkmanızı engelleyen oyun moduna kadar, K70 Mk.2 her yerde bir zevktir. Yüksek fiyatını kaldırabilirseniz, K70 Mk.2 satın alabileceğiniz en iyi oyun klavyesidir.

2. Razer Cynosa V2

2. Razer Cynosa V2

Razer Cynosa V2, PC oyun dünyasına yeni başlayanlar için uygun olan ucuz bir oyun klavyesidir. Bu membran klavye, daha pahalı kuzenlerinin konforlu mekanik tuşlarından yoksundur, ancak tam özellikli bir oyun klavyesinden bekleyeceğiniz hemen hemen her şeye sahiptir. Cynosa V2, tam RGB aydınlatma, oyununuzu oturum ortasında yanlışlıkla kapatmanızı önlemek için programlanabilir bir Oyun Modu, ayrı medya tuşları ve hatta bazı kullanışlı kablo yönetimi özelliklerine sahiptir. Bir klavyede 2000 lira veya daha fazlasını düşürmek istemiyorsanız, burası başlamak için iyi bir yerdir.

Adil olmak gerekirse, membran klavyelerin genellikle çok ucuz olmasının bir nedeni var ve Cynosa V2 asla anahtar stilini tam olarak aşamaz. Klavyede yazmak, omuz silkmeye değer bir deneyimdir ve e-spor için optimize edilmiş meraklı modellerin giriş hızıyla eşleşmeyebilir. RGB aydınlatmasını programlamak da olması gerekenden daha zordur. Ancak paranızın çoğunu lüks bir PC’ye harcadıysanız ve aksesuarları hafife almanız gerekiyorsa, Cynosa V2 iyi bir seçimdir.

3. Razer BlackWidow Lite

Razer BlackWidow Lite

Razer BlackWidow Lite, muhtemelen bu listedeki en çok yönlü klavyedir. Anahtarsız tasarımı, basit beyaz aydınlatması ve sessiz Razer Orange anahtarları hakkında harika bir minimalistlik var. Razer başlangıçta BlackWidow Lite’ı oyun ve üretkenlik uygulamaları arasındaki farkı ayıran bir klavye olarak sundu ve nedenini görmek zor değil. Bu çevre birimi küçük, basit ve nispeten ucuzdur. Aynı zamanda Razer’ın şimdiye kadar ürettiği belki de en abartısız aksesuardır; şirket genellikle bundan biraz daha gürültülüdür.

Potansiyel bir dezavantaj, BlackWidow Lite’ın anahtarlarının, içine bir dizi kauçuk O-ring takmadan önce oldukça gıcırtılı olmasıdır. Halkalar dahildir, ancak kurulum yavaş ve özenli bir süreçtir. Ayrıca, üretkenlik kullanıcıları için genellikle bir nimet olan bir medya çubuğu olmadan yaşamak zorunda kalacaksınız. Aksi takdirde, BlackWidow Lite bir turnuvada veya Excel’de başarılı olmanıza yardımcı olabilir.

4. Logitech G915

Logitech G915

Bunu zaman gösterecek, ancak Logitech G915’in oyun klavyelerinin geleceğini temsil ettiğine inanıyorum. Tıpkı oyun fareleri ve kulaklıklarının son birkaç yılda giderek daha fazla kablosuz hale gelmesi gibi, G915 de klavyelerin estetik veya performanstan ödün vermeden nasıl aynı yolu izleyebileceğini gösteriyor. G915, bilgisayarlara USB dongle veya Bluetooth aracılığıyla bağlanan muhteşem, ultra ince bir oyun klavyesidir. Gecikme yok; düşen sinyal yok. Herhangi bir kablolu çevre birimi kadar hızlı ve duyarlıdır.

Düşük profilli tuş anahtarları ve tam RGB aydınlatması sayesinde G915 hem rahat hem de görsel olarak çarpıcı. Tek gerçek dezavantajı, çok paraya mal olmasıdır. Ancak masanızı çirkin kablolardan kurtaracağını ve uzun yıllar dayanacağını düşündüğünüzde, büyük bir yatırım olabilir.

5. Corsair K70 RGB TKL Champion Series

Corsair K70 RGB TKL Champion Series

Corsair K70 RGB TKL Şampiyonu Serisi ağız dolusu, ancak aynı zamanda satın alabileceğiniz en iyi oyun klavyelerinden biridir. Bu, özellikle bir TKL veya tenkeyless modeli için piyasadaysanız geçerlidir. Tam boyutlu muadili Corsair K70 Mk.2 gibi, K70 RGB TKL orijinal Cherry MX tuşlarına, muhteşem bir tasarıma ve sağlam bir yazılıma sahiptir. Karmaşık aydınlatma düzenlerini özelleştirebilir, bireysel oyunlar için profiller ayarlayabilir ve hatta seçtiğiniz herhangi bir tuşu yeniden programlayabilirsiniz. Çok yönlü bir sistemdir.

Diğer Corsair klavyeler gibi, K70 RGB TKL oldukça pahalıdır. Ayrıca, ayrı medya anahtarları elinizin altındayken, standart olmayan yapılandırmaları, tam boyutlu bir modelde bulacağınızdan biraz daha zor kullanımlarını sağlar. Bunun dışında Corsair K70 RGB TKL neredeyse kusursuz bir cihaz.

6. HyperX Alloy Origins 60

HyperX Alloy Origins 60

HyperX Alloy Origins 60, mini klavyelerin oyun oynamak için mükemmel derecede iyi olabileceğini gösteriyor. Bu %60 klavyede sayısal tuş takımı, işlev satırı veya ok tuşları yoktur, ancak bazı düğme kısayollarını öğrenerek yaşayabilirseniz, masa alanından tasarruf ederken oyun deneyiminizi düzene sokmanın harika bir yolu. Ayrıca, Alloy Origins 60, rahat HyperX Red anahtar anahtarları kullanır ve eksiksiz bir RGB aydınlatma yelpazesi sunar.

Zaten bir mini klavye tasarımına bağlı değilseniz, Alloy Origins 60 zor bir satış olabilir. Dokunmatik klavyeciler, en sevdikleri düğmelerin birçoğunun eksik olduğunu görecekler ve tuşlar beklediğinizden biraz daha yüksek sesle çalışıyor. Yine de, mini oyun klavyeleri gittikçe, bu daha iyi olanlardan biri.

7. Roccat Vulcan Aimo 121

Roccat Vulcan Aimo 121

En son ne zaman klavyeniz için iltifat aldınız? Roccat Vulcan Aimo 121’i gözden geçirdiğimde, masamın önünden geçen ve klavyemin ne kadar muhteşem göründüğünü söyleyen sürekli bir iş arkadaşım vardı. Vulcan Aimo 121, üzerinde parlak renkli, yarı saydam tuş anahtarları ve ultra ince siyah tuş başlıkları bulacağınız ince damarlı tasarıma sahip şık siyah bir kasaya sahiptir. Klavyeyi gökkuşağı ışık efektleriyle (Roccat Swarm yazılımının yapmanıza izin verdiği) ayarlarsanız, gözlerinizi ayırmanız zor olabilir.

Tabii ki, Vulcan Aimo 121’i bu kadar iyi yapan tek başına estetik değil. Yazma deneyimi hızlı ve rahattır ve oyun içi performans kusursuzdur. Ayrı medya düğmeleri sayesinde tek bir dokunuşla bireysel oyunlar için profiller ayarlayabilir ve müziğinizi kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, uygun bir alternatif olarak Roccat Vulcan TKL Pro’dan bahsetmeye değer.

8. Logitech G915 TKL

Logitech G915 TKL

Logitech G915 TKL tam olarak göründüğü gibi: Benzer şekilde mükemmel Logitech G915’in anahtarsız bir versiyonu. Tam boyutlu model gibi, G915 TKL de şık ve pahalı bir çevre birimidir. Aynı zamanda piyasadaki tek kablosuz mekanik oyun klavyelerinden biridir. Kablolu kurulumunuzdan kurtulmak istiyorsanız ancak çok fazla masa alanınız yoksa, bu muhtemelen sizin için bir modeldir.

Diğer Logitech modellerinde olduğu gibi, G915 TKL mükemmel tuş anahtarlarından, sezgisel yazılımdan ve dayanıklı bir tasarımdan yararlanır. Yine de ayrı medya tuşlarının yanı sıra ince, yükseltilmiş tuş başlıkları ve tuş başına RGB aydınlatması elde edersiniz. G915 TKL, benzer kablolu modellere göre neredeyse iki kat daha pahalı olsa da, özellikle USB dongle ve Bluetooth bağlantı profillerinden yararlanmak için klavyeyi hareket ettirirken bulursanız, muhtemelen premium değerindedir.

9. Razer Huntsman V2 Analog

Razer Huntsman V2 Analog

Razer Huntsman V2 Analog, Razer klavyeleriyle yeni bir deneyi temsil ediyor: analog optik tuş anahtarları. Basit bir ifadeyle, bu, tuşların basınç (mekanik) veya elektrik (membran) yerine ışık tabanlı (optik) bir sistemle etkinleştirildiği anlamına gelir. Anlık oynanış açısından bakıldığında, bu çok büyük bir fark yaratmıyor. Ancak son derece yüksek bir turnuva seviyesinde oynarsanız, biraz daha hızlı sinyal kullanışlı olabilir.

Bunun ötesinde, Huntsman V2 Analog, programlanabilir bir yazılım paketi ve tam RGB aydınlatma yetenekleri dahil olmak üzere standart Razer klavye özellikleri paketi sunar. Yine de en havalı özellik, tuş başına çalıştırmayı programlama yeteneğidir. Bu, belirli tuşları komşularından daha düşük veya daha yüksek basınç seviyelerinde çalışacak şekilde programlayabileceğiniz anlamına gelir. Bu yenilikçi bir özelliktir ve diğer cihazlarda uygulandığını görmek isteriz.

10. SteelSeries Apex 5

SteelSeries Apex 5

Arada bir, SteelSeries Apex 5 gibi bir oyun klavyesi çıkıyor. Bu modeller, bir membran klavyenin pürüzsüzlüğünü mekanik bir klavyenin duyarlılığı ile birleştirmeye çalışır. Her zaman tamamen başarılı değiller, ancak fiyat doğru. Apex 5, biraz daha rahat tuşlar ve eksiksiz bir RGB aydınlatma paketi ile gerçekten de geleneksel bir membran klavyeden biraz daha iyi bir deneyim sunuyor.

Verilmiş, Apex 5 ayrıca tamamen ödeme yapmayan birkaç kumar oynar. Sağ üst köşedeki küçük OLED ekran fazla bir şey katmıyor ve özellikle RGB aydınlatma ile evli değilseniz, tam bir mekanik klavye üzerinde önemli bir fiyat indirimi sunmuyor. Yine de, tamamen taahhütte bulunmadan mekanik oyun klavyeleri dünyasında ayaklarınızı ıslatmak istiyorsanız, Apex 5 saygın bir orta yolu temsil eder.

Kendiniz için en iyi oyun klavyesini nasıl seçersiniz?

Kurulumunuz için en iyi oyun klavyesini bulmaya çalışırken göz önünde bulundurmanız gereken üç şey vardır: Tasarım, özellikler ve fiyat. Ancak üçü de birbirine bağlıdır – daha karmaşık tasarımlara ve daha şık özelliklere sahip klavyeler daha pahalıya mal olur. Daha basit klavyeler daha ucuzdur. Burada özel bir numara yok.

Belirlemek isteyeceğiniz ilk şey, tam boyutlu klavye mi yoksa tuşsuz klavye mi istediğinizdir. Bu oldukça basit bir karardır: Tam boyutlu klavyelerin sağ tarafında ayrı sayısal tuş takımları bulunurken, tuşsuz modellerde yoktur. Bir ton üretkenlik çalışması yaparsanız, bir sayısal tuş takımı faydalı olur; değilse, bundan kaçınabilir ve birkaç dolar tasarruf edebilirsiniz.

Bu süre zarfında, mekanik bir model satın alıyorsanız, ne tür anahtarlar istediğinizi de düşünmelisiniz. Cherry MX genellikle altın standarttır. Kiraz anahtarlarının en yaygın türleri, sessiz ve doğrusal olan Kırmızı, sessiz ve dokunsal olan Kahverengi ve gürültülü ve dokunsal olan Mavi’dir. Renk kodlaması farklı olsa da, diğer anahtar üreticileri genellikle benzer stiller sunar.

Bazı özellikler diğerlerinden daha pahalıya mal olur. RGB aydınlatma, bir oyun klavyesinin fiyat etiketine birkaç düzine dolar ekleyebilir ve kablosuz bağlantı, bir çevre birimini daha da pahalı hale getirebilir. Ben şahsen bu seçeneklerin ikisini de seviyorum, ancak kurulumunuzun estetiği konusunda endişelenmiyorsanız, bu paraya değmezler. Sonuçta, klavyeler sabit cihazlar olduğu için kablosuz klavyeler mutlaka büyük bir avantaj sağlamaz.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.