Nesnelerin İnterneti Teknoloji

Akıllı Cihaz Örnekleri

Bu yazıda akıllı cihazlara örnek vereceğiz.

Akıllı cihaz, genellikle Bluetooth, Zigbee, NFC, Wi-Fi, LiFi, 5G vb. gibi farklı kablosuz protokoller aracılığıyla diğer cihazlara veya ağlara bağlanan, bir dereceye kadar etkileşimli ve özerk olarak çalışabilen elektronik bir cihazdır.

Dikkate değer birkaç akıllı cihaz türü; akıllı telefonlar, akıllı arabalar, akıllı termostatlar, akıllı kapı zilleri, akıllı kilitler, akıllı buzdolapları, tabletler ve tabletler, akıllı saatler, akıllı bantlar, akıllı anahtar zincirleri, akıllı gözlükler ve diğerleridir. Terim aynı zamanda her yerde bulunan bilgi işlemin bazı özelliklerini sergileyen bir cihaza da atıfta bulunabilir, buna -her ne kadar zorunlu olmasa da- Makine öğrenimi de dahildir.

İlginizi Çekebilir: Nesnelerin İnterneti Nedir?

Akıllı cihazlar, çeşitli form faktörlerini, her yerde bulunan bilgi işlemle ilgili bir dizi özelliği desteklemek ve üç ana sistem ortamında kullanılmak üzere tasarlanabilir: fiziksel dünya, insan merkezli ortamlar ve dağıtılmış bilgi işlem ortamları. Akıllı Evler, sensörlerin ve bazı algılama cihazlarının, cihazların ve bunları kontrol etmek için bir veritabanının varlığını gösterir.

İlginizi Çekebilir: Nesnelerin interneti Ne İşe Yarar?

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.