Makine Öğrenimi

Jupyter Notebook ile Örnek Uygulama

Jupyter Notebook ile yazdığınız Python kodlarını çalıştırmak için, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Jupyter Notebook’u açın: Jupyter Notebook’u kurduktan sonra, komut satırından “jupyter notebook” komutunu çalıştırarak Jupyter Notebook arayüzünü açabilirsiniz.

Yeni bir not defteri oluşturun: Jupyter Notebook arayüzünde, “New” sekmesinde “Python 3” seçeneğini tıklayarak yeni bir not defteri oluşturabilirsiniz.

Bir hücre ekleyin: Jupyter Notebook arayüzünde, “Insert” sekmesinde “Insert Cell Below” seçeneğini tıklayarak yeni bir hücre ekleyin.

“print(“Merhaba Dünya!”)” kodunu yazın: Yeni hücrede, “print(“Merhaba Dünya!”)” kodunu yazabilirsiniz.

Kodu çalıştırın: Kodları yazdıktan sonra, hücrenin üstündeki “Run” düğmesini tıklayarak kodları çalıştırabilirsiniz.

Sonucu görüntüleyin: Kodların çalıştırılması sonucunda, çıktı penceresinde “Merhaba Dünya!” yazısı görünecektir.

Kaydetme: Kodları yazdıktan sonra, dosyayı kaydetmek için “File” menüsünden “Save and checkpoint” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Not Defteri kapatma: Dosyayı kaydettikten sonra, Jupyter Notebook arayüzünü kapatmak için “File” menüsünden “Close and Halt” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Bu yaptığınız örnekte, “Merhaba Dünya!” yazısını ekrana yazdırıyorsunuz. Bu örnekte kullandığınız “print” fonksiyonu Python’da kullanılan bir fonksiyondur ve ekrana yazdırmak için kullanılır.

Bu örnekten sonra Anaconda Geliştirme ortamına paket yükleyerek devam debilirsiniz.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.