Genel

Visual Studio 2017 Dil Değiştirme

Visual Studio 2017 kurulumu yaptıktan sonra programı çalıştırdığınızda (her hangi bir ayar yapmadıysanız) programın Türkçe açıldığını görmüşsünüzdür.  Muhtemelen bu yazıyı Visual Studio’nun Türkçe olan dilini İngilizce yapmak için girmişsinizdir. Lafı fazla uzatmadan Visual Studio 2017 ile dil nasıl değiştirilir bakalım.

İlk olarak Visual Studio Installer programını çalıştırıyoruz. Yükleme yapmak için kullandığımız program.

 

Açılan kurulum ekranında Değiştir butonuna basıp bir sonraki aşamaya geçiyoruz. Gerekli hazırlıklar için biraz beklemeniz gerekecektir.

 

Gelen ekranda  Dil Değiştirmek için Dil paketleri sekmesine geçip ilgili dili(Ben burada İngilizce seçtim) seçiyorsunuz. İstediğiniz dilleri seçtikten sonra uygulayarak yükleyicinin seçtiğiniz visual studio dil paketlerini indirmesini sağlıyorsunuz. Visual Studio Dil Paketleri yaklaşık olarak 300mb civarında olacağı için her dil paketi için boyutun artacağını unutmayın.  Ayrıca Buradaki ayarlar ile Visual Studio’da çalışmak istediğiniz dilleri ekleyip çıkarma işlemleri de yapabilirsiniz.

 

Sonuç: Dil değiştirme işleminden sonra Visual Studio 2017 Türçe dilinden İngilizceye dönüştürüldü.

 

 

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.