Oyun

Valorant Sistem Gereksinimleri

Valorant Sistem Gereksinimleri (2021) – tam özellikler, sistem denetleyicisi ve ihtiyacınız olan oyun bilgisayarı kurulumu: Valorant’ı Çalıştırabilir miyim?

Valorant sistem gereksinimleridir
(minimum)
Bellek: 4 GB
Grafik Kartı: Intel HD 3000
İşlemci: Intel Core i3-370M
Valorant Dosya Boyutu: 100 GB
İşletim Sistemi: Windows 7
Valorant sistem gereksinimleri şunlardır
(önerilen)
Bellek: 8 GB
Grafik Kartı: NVIDIA GeForce GT 730
Valorant CPU: Intel Core i3-4150
Dosya Boyutu: 120 GB
İşletim Sistemi: Windows 10

Valorant’ı çalıştırabilir miyim?

Aşırı sistem gereksinimleri çok fazla yorucu değil! Oyun artık tam sürümde. Oyun dosyası boyutu açısından, en az 100 GB kullanılabilirliğe ihtiyacınız olacak. Buna karşılık, oyun geliştiricileri, Valorant gereksinimlerini karşılamak için sistem sürücünüzde Valorant çevresinde bir yer önerir. Oynayabileceğiniz en ucuz grafik kartı Intel HD 3000’dir. Ayrıca, Valorant’ı en yüksek ayarlarla çalıştırmak için bir NVIDIA GeForce GT 730 önerilir.

Valorant oynamak için Intel Core i3-370M’ye eşdeğer bir minimum CPU’ya ihtiyacınız olacak. Bununla birlikte, geliştiriciler oyunu oynamak için Intel Core i3-4150’ye eşit veya daha büyük bir CPU önermektedir. Valorant için minimum bellek gereksinimi bilgisayarınızda kurulu 4 GB’dir. Mümkünse, Valorant’ı tam potansiyeline getirmek için 8 GB’a sahip olduğunuzdan emin olun.

Valorant frame nedir?

Valorant minimum özellikleri 30 fps’de çalışacak, önerilen sistem 60 fps’ye ulaşacaktır. Riot Games’te her şeyi yapmak istiyorsanız, üst düzey bir resmi şartname de yayınladı. Valorant‘ta 144+ fps elde etmek için Intel Core i5-4460 3.2GHz CPU ve GTX 1050 Ti GPU önerirler.

Valorant Sistem Gereksinimleri
Valorant Sistem Gereksinimleri

En iyi Valorant ping oranları

Riot, 35ms veya daha az ping garantisi vermez! Tüm Valorant oyuncuları için düşük gecikme sürelerini korumak için dünyanın dört bir yanındaki veri merkezlerini kurmaya çalışıyorlar.

Valorant Boost FPS ve performans

FPS’yi artırmak için, düşük kaliteli bir PC’niz varsa veya oyunun rekabetçi oyun için 144 Hz’de çalışmasını istiyorsanız, aşağıdaki grafik ayarlarını değiştirmeyi deneyin:

  • Material Quality: Low
  • Texture Quality: Low
  • Detail Quality: Low
  • UI Quality: Low
  • Vignette: Off
  • Anti-Aliasing: Off

Ayrıca, en iyi performansı sağlamak için grafik kartınız için her zaman en son NVIDIA / AMD sürücülerini çalıştırdığınızdan emin olun ve Windows 10’da Oyunun arka planda kaydını devre dışı bırakın. Bu, yalnızca Valorant teknik özelliklerine uysanız bile işleri iyileştirecektir.

Diğer Riot oyunlarını mı arıyorsunuz? League of Legends sistem gereksinimlerimize göz atın

Valorant, Windows 7 ve üzeri bilgisayar sistemlerinde çalışacaktır.

Yükseltme mi arıyorsunuz? En iyi ve en ucuz kartları bulmak için kullanımı kolay Valorant kurulum kılavuzlarımızı deneyin. Valorant grafik kartı karşılaştırması ve CPU karşılaştırması için filtre. Oyunu çalıştırmak için doğru ekipman için en iyi teklifi bulmanıza yardımcı olacağız.

Valorant Sistem Gereksinimleri
Valorant Sistem Gereksinimleri

 

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.