Bilişim Teknolojilerinin Temelleri

Ücretsiz Antivirüs Programları

Yeni bir PC aldığınızda yada yeni bir kurulum yaptığınızda yapmanız gereken ilk şey, iyi bir güvenlik yazılımı yüklemektir. Antivirüs programları ile ilgili arama yaptığınızda karşınıza ilk çıkan ücretli antivirüs yazılımlarıdır. Virüsten koruma yazılımı ile ilgili genel tartışma ücretli ve ücretsiz programlar arasında döner. Ücretsiz bir antivirüs yazılımı programı kurmak, ücretsiz deneme sürümüne sahip olmanıza ve daha sonra kalıcı olarak kullanmak istediğiniz virüsten koruma yazılımına karar vermenize olanak tanır.

Aşağıda, bilgisayarınız veya cihazınız için mükemmel olanı seçmenize yardımcı olacak en iyi ücretsiz virüsten koruma yazılımı verilmiştir.

1-Microsoft Windows Defender, listeye Windows ile entegre edilmiş olarak gelen kullanımı kolay bir virüs tespit yazılımıdır. Windows, güvenlik açısından uzun bir yol kat etti, ancak Windows 10’un yerleşik antivirüs çözümü olan Windows Defender’ın sisteminizi temiz tutmak için güvenmeniz gereken son ücretsiz AV uygulaması olduğunu iddia etmek hala adil.

2- Comodo Free Antivirus, tamamen ücretsiz bir sürüm sunan zengin özellikli bir ürün olarak kabul edilir. En katı çözümlerden biri olarak kabul edilen, yürütülen tüm programların tarayıcı burnu üzerinden geçmesini sağlar. Bu en iyi ücretsiz antivirüs yazılımı, sürekli olarak en yeni tehditlerle güncellenen bir bulut tarama seçeneğiyle de sunulmaktadır. Yeni kullanıcılar, verilerini yüklerken kullanmaya devam ediyor. Tüm temel ve hayati seçenekler ana ekranda büyük düğmeler şeklinde görüntülenir. Ayrıca Viruscope, Auto-Sandbox ve Host Intrusion Prevention System içeren bu en iyi ücretsiz antivirüsde gelişmiş görünümü tercih etmek de mümkündür.

3- Avira Free Antivirus, Bilgisayarımda uzun yıllardır kullandığım yagene ücretsiz antivirüs yazılımıdır. 1986’da piyasaya sürüldüğünden beri dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca müşteriyle en popüler güvenlik çözümlerinden biri haline geldi. Avira ev penceresinin tüm görünümü, tüm ayarlar için temiz düğmelerle birlikte temiz. Kötü amaçlı yazılım taraması ve engelleme için farklı seçenekler mevcuttur. Bu antivirüs, arka planda aktif olarak çalışarak bilgisayarları korur. Bulut koruma özelliği, kullanıcılar tarafından paylaşılan öğeleri tarayarak ve ardından antivirüs tanımlama güncellemelerindeki değişiklikleri iterek ekstra bir güvenlik katmanı sunar. Avira’nın Pro sürümü, ekstra rahatlık ve USB sürücü ve e-posta taraması için oyun modunun yanı sıra phishing ve fidye yazılımı korumasının avantajlarını sunuyor.

4- Avast Free Antivirus, basit bir kurulum özelliğine sahiptir, ancak Google Araç Çubuğu ve Chrome gibi eklentilere dikkat etmeniz gerekir. Düzenli kötü amaçlı yazılım taramasının yanı sıra, Avast Free Antivirus yazılımı yüklü tüm programları tarayabilir ve her şeyin güvenli ve iyi olduğunu garanti edebilir. Size kolaylık ve ihtiyaca göre, gelişmiş veya kolay ayarları seçebilirsiniz. Avast ücretsiz antivirüs Tarayıcı Temizleme seçeneği, akıllı oyun modu, Yazılım Güncelleyici ve Ev Ağı Güvenliği ile de mevcuttur.

5- AVG Free Antivirus, virüs taraması ve koruması için başka bir güvenilir seçimdir. Yükleme işlemi sırasında onay kutularını yakından takip etmelisiniz. Şu anda mevcut olan en iyi ücretsiz antivirüs yazılımlarından biri olan AVG, işletim sisteminize çok fazla müdahale etmiyor ve önyükleme işleminde çok daha az etkiye sahip. Çeşitli kötü amaçlı yazılım türlerine karşı sağlam bir koruma sağlar ve ayrıca web sitelerine, e-postalara ve diğer çevrimiçi etkinliklere yakından bakar. Windows ve Mac için, bu antivirüs yazılımı, kişisel korunma ihtiyacı olmadan web koruması ve casusluk ve veri hırsızlığı koruması için bir web portalı sağlar.

6- Kaspersky Lab Internet Security, antivirüs, ebeveyn kontrolü, spam filtreleme, güvenlik duvarı, kimlik avı koruması, vb. İçeren bir paket sunarak güvenlik gereksinimlerinizi çözmektedir. En son sürümde pek çok değişiklik olmasa da, ana pencere yalnızca anahtar seçenekleri seçmenizi sağlar. Güncelleştirme, Tarama, vb. Çevrimiçi alışveriş koruması, güvenlik açığı tarayıcı, web kamerası ve ses koruması gibi gelişmiş özellikler de mevcuttur.

7-Bitdefender Antivirus Free Edition, sahip olmak istediğiniz platformu seçmenize izin veren çok cihazlı bir lisansa sahiptir. Ayrıca tüm cihazları yönetmek için merkezi bir hesap elde edersiniz. Bu ücretsiz antivirüs sürümünün kötü amaçlı URL engelleme, İsteğe Bağlı tarama ve kimlik avı koruması gibi özellikleri vardır. Göze çarpan özelliklerinden bazıları anti-malware ve antiphishing, neredeyse mükemmel malware tespit oranı, gerçek zamanlı koruma ve otomatik pilottur.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.