C++

C++ Giriş

C++ statik olarak geliştirilmiş, genel amaçlı büyük küçük harf duyarlı prosedürel ve nesne yönelimli programlamayı destekleyen bir dildir.

C++ yüksek ve düşük seviyeli programlama dilleri özelliklerini barındırdığı için orta seviyeli bir dildir.

C++ Bjarne Stroustrup tarafından 1979 yılında  Bell Labs’da geliştirilmiştir.  İlk adı C with Clasess olan dil sonradan adı C++ olarak değiştirilmiştir.

C++ C dili üzerine geliştirildiği için C dilinin bir kalıtımıdır.

 

Standart Kütüphaneler

C++ üç temel parçayı içerir.

  • Değişkenler, veri türleri ve söz dizimine ait olan çekirdek kütüphane
  • Dosya ve metinleri işlemek için kullanılan hazır kütüphaneler
  • Verileri düzenlemek için kullanılan STL (Standart Template Library) kütüphanesi

C++ Öğrenirken

C ++ öğrenirken en önemli şey, kavramlara odaklanmaktır.

Bir programlama dilini öğrenmenin amacı daha iyi bir programcı olmaktır; Yani, yeni sistemler tasarlamak ve uygulamak ve eskileri korumak için daha etkili olmak.

C ++, çeşitli programlama stillerini destekler. Herhangi bir dilde Fortran, C, Smalltalk vb. Tarzında yazabilirsiniz. Çalışma zamanı ve alan verimliliğini korurken, her stil hedeflerine etkili bir şekilde ulaşabilir.

 

C++ Nerelerde Kullanılır

  • C ++  her uygulama alanında yüz binlerce programcı tarafından kullanılmaktadır.
  • C ++, donanımın gerçek zamanlı kısıtlamalarla doğrudan manipülasyonuna dayanan aygıt sürücülerini ve diğer yazılımları yazmak için çok kullanışlıdır.
  • C ++ öğretme ve araştırma için yaygın olarak kullanılır çünkü temel kavramların başarılı bir şekilde öğretilmesi için yeterince temizdir.
  • Apple Macintosh veya Windows çalıştıran bir PC  C++ ile yazıldığı için kullanılan işletim sistemleri üzerinde çalışan uygulamalar yazmak için kullanılabilir.

 

 

 

 

 

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.